طبیب من

کد خبر: 8304
تاریخ انتشار: ۲۸ام تیر ۱۳۹۶ , ۱۸:۰۰
هشدار به دختر پسرهای دم بخت؛
نتایج یک مطالعه جدید به تازگی از بهترین و بدترین تفاوت سنی بین زن و شوهر پرده برداشت.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ یافته های جدید دانشگاه «اموری» در آتلانتا نشان داد که میزان تفاوت سنی بین شما و همسرتان می تواند نقش جدی در تدوام یافتن یا ایجاد چالش در زندگی مشترک ایفا کند.

در یک مطالعه ۳۰۰۰ نفر مورد بررسی قرار گرفتند و نتایج نشان داد هر چه فاصله سنی بین زوجین بیشتر باشد، احتمال جدایی بین آنها بیشتر است.

البته باید گفت این نتیجه دور از انتظار نیست چرا که وقتی فاصله سنی بین افراد زیاد باشد، در برهه های مختلف زندگی به تعارض هایی بر می خورند به طوری که در مورد شغل، خانواده و سبک زندگی، اهداف متفاوتی را دنبال می کنند.

این مطالعه نتیجه دیگری نیز به همراه داشت که بسیار مورد توجه واقع شد و آن هم این بود که هرچه فاصله سنی بین زوجین به هم نزدیکتر باشد، به احتمال پایین‌تری کارشان به جدایی یا طلاق می‌کشد.

بررسی نمونه‌ها نشان داد ۱۸ درصد زوج های دارای فاصله سنی ۵ سال، در حال جدایی بودند و این وضعیت برای زوج هایی با فاصله سنی ۱۰ سال، ۳۹ درصد و برای زوج هایی با فاصله سنی ۲۰ سال ۹۵ درصد بود.

بنابراین فاصله سنی مطلوب برای زوجین به منظور داشتن یک زندگی بادوام چقدر است؟ طبق نتایج این پژوهش، فاصله مطلوب، یک سال است. اما نکته ای که نمی توان از این پژوهش استنتاج کرد این است که میزان تفاوت سنی تا چه حد بر خراب شدن روابط بین زن و شوهر اثر دارد.

در هر حال برخی روانشناسان بر این عقیده اند که سن چیزی نیست جز ادراک ذهنی ما، و اگر ما آن را نادیده بگیریم، دیگر اهمیتی ندارد.

منبع: First for Women

انتهای پیام/