همکاری ایران برای ایجاد انتقال خون ملی در افغانستان

4

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ هم اکنون سازمان انتقال خون ایران در زمینه کنترل کیفی خارجی آزمایش های سلامت و آموزش پرسنل انتقال خون افغانستان مشارکت دارد.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

این بازدید در راستای عملیاتی نمودن تفاهم نامه امضا شده بین وزارت بهداشت دو کشور و همزمان با سفر وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران به افغانستان برای گسترش خدمات سلامت و همکاری های دو جانبه صورت گرفته است.

از جمله سابقه همکاری سازمان انتقال خون ایران با افغانستان، می توان به اجرای طرح ساماندهی سیستم انتقال خون افغانستان، اعزام مشاوران فنی به افغانستان به درخواست رسمی دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت اشاره کرد.

همچنین برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزشی در خصوص فرایندهای انتقال خون برای کارشناسان انتقال خون افغانستان، شرکت نمایندگان انتقال خون افغانستان در کارگاه ها و کنگره های برگزار شده توسط سازمان انتقال خون ایران و بازدید روسای انتقال خون و وزیر بهداشت کشور مذکور از دیگر همکاری های این دو کشور است.

در ادامه این بازدید، مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران به همراه هیات اعزامی با وزیر بهداشت افغانستان ملاقات و گزارشی از جایگاه و موقعیت انتقال خون ایران و همکاری ها برای ارتقاء و ایجاد انتقال خون ملی در افغانستان و مشکلات فرا روی انتقال خون ارائه کرد.

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.