ادعای پوچ برخی افراد بر علیه واکسیناسیون

1

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ اخیرا مرکز سلامت در آمریکا مطالعه ای انجام داده و در آن به این مسأله پرداخته است که آیا والدین باید فرزندانشان را واکسینه کنند یا خیر.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

دکتر “تارا اسمیت”، استاد دانشگاه “کنت استیت” این تصور برخی افراد را که می گویند نباید واکسیناسیون به صورت عمومی اجرا شود را بی دقتی، گمراه کننده و حتی بی شرمانه می داند.

به گفته وی اگر مردم نسبت به سلامت واکسن ها دچار تردید شوند و واکسن را انجام ندهند سلامت خود و فرزندانشان را به خطر می اندازند.

طبق این تحقیق، اگر این تقابل با واکسیناسیون فراگیر شود، این خطر را در پی خواهد داشت که دوباره بیماری هایی نظیر سرخک، اوریون و آنفولانزا که با واکسن قابل پیشگیری هستند، در میان مردم شیوع پیدا کنند.

دکتر “اسمیت” در این رابطه می گوید: «اگرچه شواهد عینی این مطلب را تایید نمی کند که مردم به طور گسترده نسبت به واکسیناسیون موضع منفی گرفته باشند؛ اما بررسی ها نشان می دهد، اعتماد بخشی از مردم به واکسن ها کاهش یافته است.»

شواهد بسیاری وجود دارد که مهر تاییدی بر امن بودن واکسیناسیون می زند و در مقابل، ادعای پوچ افرادی را که بین مردم بر علیه واکسیناسیون تبلیغ می کنند، رد می کند.

منبع: ScienceDaily

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.