جای دندان خالی را چگونه پر کنیم؟

6

اردوان اعتمادی جراح و متخصص بیماری های لثه و ایمپلنت ، فلوشیپ لیزر و عضو انجمن جراحان لثه آمریکا در گفتگو با خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ با اشاره به اینکه جای خالی دندان‌ها بر بهداشت دهان و دندان چه تأثیری دارد گفت: جای خالی دندان، تاثیر منفی برظاهر و لبخند یا خنده فرد می‌گذارد و موجب اشکال در تماس بین فکی می شود.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

عضوانجمن جراحان لثه آمریکا وعضوهیئت علمی دانشگاه با اشاره به جای خالی دندان دردهان افزود: خطر پوسیدگی از دیگر تبعات جای خالی دندان در دهان است که اگر برای درمان آن اقدامی نشود موجب افزایش میزان پوسیدگی دندان‌های دیگر در دهان می‌شود.

اعتمادی افزود: علم پزشکی و دندانپزشکی اینک پاسخ‌های مناسب و قابل دسترسی برای رفع چنین مشکلاتی پیش پای مبتلایان گذاشته است و از چند راه می‌توان از بروز مشکلات تماس بین فکی و بروز فرسودگی ناشی از خالی بودن جای دندان جلوگیری کرد.

این جراح ومتخصص بیماری های لثه و ایمپلنت بیان کرد: جای خالی دندان در دهان را می‌توان با روش‌هایی چون ایمپلنت ، بریج، دندان مصنوعی یا پلاک زیبایی اصلاح‌کرد که هر یک از این‌ موارد با توجه به اینکه جای خالی دندان چه اثری دارد تجویز و اعمال می شود.

وی یادآور شد: اگر در دهانتان جای خالی دندان دارید یا بین تعدادی از دندان‌هایتان فاصله وجود دارد با معاینه دندانپزشک می‌توانید راه‌های درمان را بررسی کنید و با نظر متخصص از ایمپلنت یا روش‌های دیگر بهره بگیرید و مشکل را برطرف کنید.

 

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.