رب گوجه‌فرنگی با رنگ های غیرمجاز خوراکی در بازار عرضه می شود؟

5

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ به نقل از ایرنا بهروز جنت مدیرکل نظارت بر فرآورده های خوراکی وآشامیدنی سازمان غذا ودارو گفت: تولید کنندگان اجازه ندارند هیچ رنگ غیرخوراکی را صرفا برای خوشرنگ تر شدن به رب اضافه کنند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

وی با بیان اینکه کنترل بر فعالیت تولید کنندگان مواد غذایی بطور مرتب در حال انجام است، افزود: در صورت مشاهده تخلف و ارسال گزارشی از سوی شاکیان با تولید کنندگان برخورد جدی صورت خواهد گرفت و موضوع، پیگیری خواهد شد.

این مقام مسئول در سازمان غذا ودارو تاکید کرد: تنها ماده رنگینی که به طور طبیعی به رب گوجه اضافه می شود لایکوپن (رنگ دانه قرمز) نام دارد و البته برخی آنتی اکسیدان های مجاز هم در تهیه این رب مورد استفاده قرار می گیرد اما رنگ های غیر خوراکی استفاده نمی شود.

جنت توضیح داد: برخی از رنگ ها و مواد مجازی که برای تهیه رب در مراکز تولیدی استفاده می شود ممکن است اثر ماندگاری بالایی داشته باشند و حتی از خود لکه برجای بگذارند و پاک نشوند. بنابراین اثرگذاری لکه های حاصل از رنگ رب؛ دلیل بر آن نیست که از رنگ های غیرمجاز خوراکی استفاده شده است.

مدیرکل نظارت بر فرآورده های خوراکی وآشامیدنی سازمان غذا و دارو از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده تخلف از سوی تولید کنندگان، مراتب را به شماره 1490 و یا معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی استان های مربوطه خود گزارش دهند.

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.