جراحی اورژانسی خروج لوله 2.5 متری از قفسه سینه بیمار

2

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ دو برادر اهل افغانستان که در حادثه ساختمانی پنج‌شنبه 29 تیرماه 96 به‌شدت مصدوم شده و توسط اورژانس تهران به مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) انتقال‌یافته بودند، با همکاری مشترک گروه‌های جراحی مجتمع، به‌صورت اورژانسی تحت عمل قرار گرفتند و از مرگ نجات یافتند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

یکی از این دو برادر به دنبال سقوط از ساختمان، دچار آسیب دیدگی شدید، ناشی از فرورفتن لوله داربست به قفسه سینه شده بود.

وی بلافاصله پس از پذیرش در اورژانس مجتمع و انجام ارزیابی‌های حیاتی و پایدارسازی اولیه، جهت انجام عمل جراحی اورژانس به اتاق عمل ولیعصر منتقل شد.

 

این کارگر 26 ساله اهل افغانستان با تلاش مشترک دکتر رضا ارشادی عضو هیئت‌علمی گروه جراحی توراکس، دکتر کرامتی عضو هیئت‌علمی گروه جراحی عمومی، دکتر نبویان عضو هیئت‌علمی گروه بیهوشی و دکتر کرم نژاد فلوشیپ جراحی قلب، تحت یک عمل جراحی 4 ساعته قرار گرفت.

در این جراحی مشترک پس از باز کردن قفسه سینه توسط گروه جراحی توراکس و تائید عدم آسیب‌دیدگی قلب و عروق اصلی توسط فلوشیپ جراحی قلب، ادامه بررسی مسیر ورود و خروج میله دو ونیم متری و آسیب‌دیدگی‌های ناشی از آن به گروه‌های جراحی تور اکس و جراحی عمومی سپرده شد.

در ادامه، پس از برداشتن طحال بیمار و ترمیم ریه و دنده‌های آسیب‌دیده با حضور تکنسین آتش‌نشانی این لوله دو و نیم متری با قطر حدود هفت سانتی متر از بدن بیمار خارج شد.

پس از اتمام جراحی و ریکاوری، بیمار جهت مراقبت‌های بعد از عمل به ICU ریه و قفسه صدری مجتمع انتقال یافت.

کرامتی در این خصوص گفت: علیرغم مصادف بودن این حادثه با تعطیلات پایان هفته اخیر، سرعت عمل و هماهنگی حرفه‌ای گروه‌های درمانی و کارکنان اتاق عمل مثال‌زدنی و تاثیرگزار بود.

ارشادی افزود: حال عمومی بیمار منتقل‌شده به ICU ریه و قفسه صدری مجتمع بسیار مناسب است.

گفتنی است؛ برادر این فرد نیز که دچار شکستگی شدید از ناحیه ساعد دست، لگن و ستون فقرات گردنی شده بود، پس از اطمینان از عدم آسیب دیدگی مغز و نخاع، طی یک جراحی اورژانسی توسط گروه ارتوپدی مجتمع تحت عمل جراحی‌ترمیم شکستگی ساعد به‌منظور برقراری خون‌رسانی دست راست قرار گرفت.

دکتر بغدادی عضو هیئت‌علمی گروه ارتوپدی با دستیاری دکتر کریمی مسئولیت جراحی دست و پایدارسازی وضعیت این بیمار را بر عهده داشتند.

حال این بیمار نیز پس از انتقال به بخش، خوب و رضایت بخش توصیف شده است.

 

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.