بهترین ماسک موی ویتامین E را در خانه بسازید + دستورالعمل

160

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛  ویتامین E یک آنتی اکسیدان است که به تعمیر و ساخت بافت مو کمک می‌کند؛ در این متن به شما یاد می‌دهیم که چطور با استفاده از خاصیت این ویتامین موهای خود را ترمیم کنید.

ویتامین E در شکل قرص و به عنوان یک مکمل غذایی در بخش ویتامین داروخانه موجود است. شما می‌توانید ژل ویتامین E را از کپسول مکمل خارج و از آن استفاده کنید.

چیزهایی که نیاز دارید:

– شامپو ملایم

– حوله

– دو کپسول ویتامین E، ۲۰۰ IU

– روغن انگور، کنجد و یا هویج

– ظرف کوچک

– شانه

– گیرهٔ مو

مراحل تهيه ماسك مو:

مرحله اول: مو و پوست سر خود را با یک شامپو ملایم شستشو دهید. مو‌ها را کمی با حوله خشک کنید. ویتامین E در پوست و موی تمیز بهتر جذب می‌شود.

مرحله دوم: مقداری روغن هسته انگور، روغن کنجد یا روغن هویج را در یک ظرف کوچک بریزید. (روغن هسته انگور برای موهای معمولی، روغن کنجد برای موهای چرب و روغن هویج برای موهای خشک استفاده می‌شود.)

مرحله سوم: دو کپسول ویتامین E را با یک سوزن سوراخ و محتویات را به روغن اضافه و آن را مخلوط کنید.

مرحله چهارم: موهای خود را به چهار قسمت تقسیم کنید؛ هر بخش را بچرخانید و آن را با گیره جمع کنید.

مرحله پنجم: یک بخش از موهای خود را آزاد کنيد انگشتان دست خود را به روغنی که آماده کردید آغشته کنید و مو‌هایتان را با انگشتان دست خود مالش دهید. روغن را از ریشه‌ها تا انت‌ها مو بمالید. پوست سر را هم با روغن آغشته کنید. اینکار را ادامه دهید تا تمام سر شما با این ماده آغشته شود.

به این نکات توجه کنید: 
برای موهای کوتاه، روغن را مستقیما به پوست سر خود ماساژ دهید بدون اینکه موهای خود را تقسيم كنيد. برخی افراد ممکن است به روغن ویتامین E حساسیت داشته باشند؛ پس اگر خارش یا تورم روی پوست سرتان حس کردید، بلافاصله موهای خود را بشویید.

منبع: livestrong

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.