کالری برنج را تا ۶۰ درصد کاهش دهیم + طرز تهیه

3

به گزارش طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ نتایج یک مطالعه نشان داد که پخت برنج به یک روش خاص، محتوای نشاسته‌ای مقاوم در برابر هضم آن را افزایش می‌دهد و با کاهش کالری، از امکان بالا رفتن وزن می‌کاهد.
این روند پخت که کالری برنج را به حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد کاهش می‌دهد، به افرادی که زیاد برنج مصرف می‌کنند و در تلاش برای کاهش وزن هستند کمک می‌کند. در این روش نشاسته قابل هضم برنج به نشاسته غیر قابل هضم تبدیل می‌شود.
برای کاهش میزان کالری برنج کافی است یک قاشق چایخوری روغن نارگیل به آب در حال جوش اضافه کرده و سپس نصف فنجان برنج به آن بیفزایید؛ سپس اجازه دهید که برنج برای ۲۰ تا ۴۰ دقیقه بجوشد تا کاملا بپزد.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

این برنج را برای ۱۲ ساعت در یخچال بگذارید. میزان نشاسته مقاوم این برنج ۱۰ برابر بیشتر از برنج‌های پخته شده به روش معمولی است و کالری آن تا ۶۰ درصد کمتر خواهد بود.
سرد کردن برنج ضروری است زیرا آمیلاز که بخش قابل حل نشاسته است گرانول را در طول ژلاتینه شدن‌‌ رها می‌کند که این امر به طور طبیعی در جریان خنک شدن برنج روی می‌دهد.
خنک کردن برنج برای ۱۲ ساعت باعث تشکیل پیوندهای هیدروژن میان مولکول‌های آمیلاز در خارج از دانه‌های برنج می‌شود و همچنین منجر به تبدیل آن به نشاسته مقاوم خواهد شد.
نکته حائز اهمیت این است که گرم کردن دوباره برنج این تغییرات را بازنمی گرداند. افرادی که نگرانند افزودن روغن نارگیل به برنج موجب چاقی بیشتر آن‌ها شود هم نگران نباشند؛ زیرا تغییر در نوع نشاسته، کالری‌های بیشتری نسبت به روغن نارگیلی که به برنج افزوده شده است را از بین می‌برد.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.