رونمايی از ٢٠٠ دستگاه موتورلانس

4

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ آقاجانى معاون درمان وزارت بهداشت صبح امروز در مراسم رونمایی از 200 دستگاه موتورلانس در جمع خبرنگاران از نياز ٧٤٧ دستگاه آمبولانس در پايتخت خبر داد و گفت: اكنون ١٨٥ دستگاه در تهران فعاليت مى كند. علاوه بر اين نيازها، ترافيك و زمان بالاى رسيدن آمبولانس بر سر بالين، اهميت وجود موتورلانس را چندين برابر مى كند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

وى ادامه داد: ٦٤ درصد از كل ٥٩٢ هزار ماموريت در محل بوده و نيازى به انتقال بيمار به مراكز درماني وجود ندارد، بنابراين اين ميزان ماموريت را موتورلانس ها مي توانند انجام دهد. اگر هم نياز به انتقال بيمار ديده شد، با مركز تماس گرفته و درخواست كمك مي كند.

 

آقاجانى با اشاره به راه اندازى سيستم درمان پيشرفته سكته قلبي و مغزي از دي ماه سال گذشته عنوان كرد: در حال حاضر ٨ بيمارستان در تهران و ٥٤ مركز در كشور براي سكته مغزى و٨بيمارستان در تهران و ٥٦ مركز در كل كشور براي درمان سكته مغزى فعاليت مى كنند.

وى موتورلانس ها را از لحاظ تعداد نيروي انساني و هزينه اعزام به صرفه خواند و زمان رسيدن سر بالين بيمار را در زمان طلائي دانست.

 

وی درباره بازسازی و نوسازی اورژانس‌های تهران گفت: در این زمینه ۱۲۵ اورژانس بیمارستانی در تهران از نظر فضای فیزیکی، تجهیزات و نیروی انسانی نوسازی و بازسازی شدند. البته هنوز در کلان شهرهای کشور و بویژه در تهران امکانات‌مان با میزان نیازمان سازگار نیست.

آقاجانی با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت توجه خاصی به حوزه اورژانس داشته است، افزود: در طی این طرح شاهد راه‌اندازی ۳۲ پایگاه اورژانس هوایی، اضافه شدن ۲۴۰۰ دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس کشور و… بودیم.

گفتني است؛ ١٠٨ ميليون هزينه تجهيز هر موتورلانس است.

 

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.