طبیب من

کد خبر: 8745
تاریخ انتشار: ۲ام مرداد ۱۳۹۶ , ۱۱:۱۰
سرپرست اورژانس كشور از نامه نگاري به قرارگاه ثارالله، پدافند غيرعامل و غیره به منظور بهره بردارى از پايگاه قلعه مرغي براي دسترسي همه جانبه در تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ كوليوند سرپرست اورژانس کشور در مراسم رونمايي از ٢٠٠ دستگاه موتورلانس با اشاره به تحقق هدفی ديگر در حوزه سلامت به همت وزارت بهداشت، گفت: موتورلانس ها چندماهي است كه وارد كشور شده و در گمرك متوقف شده بود. با پيگيرى وزير بهداشت و گرفتن ٢ مصوبه از هيئت مربوطه اين دستگاه ها آزاد شد و براي شهرهاي بزرگ كشور ٤٠٠ موتورلانس ديگر نياز است.

 

وى ادامه داد: تهران اولين شهري است كه با تمام دنيا از لحاظ وجود موتورلانس قابل قياس است. تاكنون ٣٢ پايگاه هوايي راه اندازى شده كه به جد به دنبال گسترش آن هستيم. از طرفي راه اندازى پايگاه هاي زيرزميني نيز پيگير مي شود.

سرپرست اورژانس کشور ابراز داشت: با قرارگاه ثارالله، پدافند غيرعامل، شوراى شهر و مقام معظم رهبرى به منظور بهره بردارى از پايگاه قلعه مرغي براي دسترسي همه جانبه و راه اندازى بيمارستان صحرايي در تهران نامه نگاری شده است.

كوليوند عنوان كرد: مترو مكلف شده تا علاوه بر دادن پايگاه، به چند بيمارستان تخصصي تروما در كشور نيز رمپ اختصاصي دهند.

وى در پايان با اشاره به سازمان شدن اورژانس كشور یادآور شد: اميدواريم با حمايت وزير بهداشت خدمات رفاهي به نيروهاي اورژانس گسترش يابد.

 

انتهای پیام/