وعده صبحانه شوخی‌بردار نیست!

5

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ همزمان با افزایش سن، توجه به نوع مواد غذایی که صبح ها مصرف می کنید اهمیت بالایی پیدا می‌کند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

خوردن صبحانه مناسب می تواند انرژی لازم را برای آغاز یک روز پرکار برایتان فراهم کند. با این حال بعضی اشتباهات رایج غذایی هنگام خوردن صبحانه که احتمالا اغلب آن را انجام می دهید، باعث کاهش سرعت سوخت و ساز بدن می شود.

بسیاری از خانم ها برای اینکه دیر به سرکار نرسند، صبحانه خوردن را نادیده می گیرند. برخی تصور می کنند نخوردن صبحانه در کاهش وزن تاثیر دارد. این در حالی است که چندین بار اعلام شده که نخوردن صبحانه باعث افزایش وزن می شود، زیرا به دلیل گرسنگی و کاهش انرژی در طول روز، فرد به پرخوری روی می آورد.

اخیرا مشخص شده که خوردن برخی غذاها در وعده صبحانه اثراتی به مراتب بدتر از نخوردن صبحانه بر متابولسیم بدن می گذارد.

خوردن شیرینی یا خوراکی های مملو از قند مانند دونات در وعده صبحانه باعث پرخوری فرد در ادامه روز می شود. از طرفی صبحانه سرشار از مواد قندی باعث کاهش سرعت سوخت و ساز بدن و احساس گرسنگی در طول روز می شود.

پس بهتر است یک بار برای همیشه مصرف این خوراکی ها را کنار بگذارید.

صبحانه کم حجم نیز یکی دیگر از عواملی است که باعث بروز اختلال در متابولیسم بدن می شود، چرا که حجم کم صبحانه باعث گرسنگی شدید هنگام ناهار و در نتیجه پرخوری بیش از حد در این وعده می شود. خوردن صبحانه کامل هر صبح، به بازسازی انرژی بدن بعد از خواب شبانه کمک می کند.

بهترین مواد غذایی پیشنهاد شده توسط مجله Live Strong شامل تخم مرغ و جودوسر است که باعث افزایش متابولیسم می شود. این دو ماده خوراکی با داشتن پروتئین سرشار شما را به مدت طولانی سیر نگه می‌دارد.

اگر می خواهید دچار اضافه وزن نشوید و سرعت متابولیسم بدنتان را متعادل نگه دارید، از همین امروز مصرف مواد قندی مانند دونات، تارت و پنکیک را بالاخص در وعده صبحانه متوقف کنید.

منبع: Shefinds

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.