طبیب من

کد خبر: 8757
تاریخ انتشار: ۲ام مرداد ۱۳۹۶ , ۱۳:۰۸
چای و قهوه در سرتاسر کره خاکی از محبوبیت فراوانی برخوردار است. همین امر دانشمندان را بر آن داشت تا با انجام یک مطالعه گسترده، تکلیف دوستداران این نوشیدنی‌ها را بیش از پیش روشن کنند.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ امروزه کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که روزانه چای یا قهوه نخورد. اغلب این افراد هم از افزودنی هایی نظیر قند، شکر، خامه یا سایر افزودنی های طعم دهنده استفاده می کنند.

یک پژوهشگر در این رابطه می گوید: «اغلب افراد ترجیح می دهند چای و قهوه را به صورت نیمه شیرین یا کاملا شیرین مصرف کنند اما باید بدانند این مواد دارای کالری بالا و ارزش غذایی کم هستند.»

یک مطالعه جدید بر روی مردم آمریکا نشان داد آمریکایی ها تا چه اندازه روزانه با افزودن مواد غذایی به چای و قهوه یا شیرین کردن آن، مصرف کالری خود را بالا می برند.

تیم تحقیقاتی این پژوهش داده های ۱۲ سال منتهی به سال ۲۰۱۲ را که حاصل نتایج مرکز آزمایشات سلامت و تغذیه آمریکا بوده مورد بررسی قرار داد.

طی این آزمایش، ۱۳۱۸۵ فرد بالغ که روزانه قهوه مصرف می کردند و همچنین ۶۲۱۵ نفر که روزانه چای مصرف می کردند، مورد بررسی قرار گرفتند. بر اساس نتایج بدست آمده، ۵۱ درصد مردم قهوه و ۲۶ درصد به صورت روزانه چای مصرف می کردند. از طرفی دو سوم مصرف کنندگانِ قهوه و یک سوم مصرف کنندگان چای از افزودنی های شیرین استفاده می کردند.

به گفته سرپرست پژوهش، شکر، در میان افزودنی ها بیشترین کالری را دارد و گرچه میزان این کالری اندک است، اما مصرف روزانه این کالری منجر به افزایش وزن و چاقی می شود.

گفتنی است افرادی که چای و قهوه را به صورت تلخ مصرف می کنند، روزانه حدود ۶۹ کالری کمتر وارد بدنشان می‌شود.

جالب است بدانید اغلب افرادی که هر روز از افزودنی ها در چای و قهوه خود استفاده می کنند، از مضرات این مواد غذایی که اضافه وزن تنها یکی از آنهاست، آگاهی ندارند.

منبع: Knowridge

انتهای پیام/