هر ۵ دقیقه یک حادثه مغزی در تهران

7

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ سیدحسن هاشمی صبح دوشنبه در مراسم رونمایی از ۲۰۰ دستگاه موتور آمبولانس اظهار داشت: بيمارستان هاى كوچک، براي ارائه خدمات اوليه و ثانويه موثر خواهند بود.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

وی ادامه داد:  هر ٥ دقيقه یک حادثه مغزى و هر ساعت چندين حادثه قلبي در تهران رخ مي دهد و مجهز بودن موتورلانس ها از بروز مرگ و معلوليت هاي بسيار پيشگيري مي كند.

 

وزیر بهداشت افزود: با ورود موتورلانس های جدید به ناوگان درمانی زمان رسيدن بر سر بالين بیمار ١٢ دقيقه كاهش می یابد.

وی عنوان کرد: درست است از لحاظ مالي، تجهيز موتورلانس ها هزينه اي را در برداشته اما سرمايه، نيروهاي اورژانس هستند.

هاشمى اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد، ناوگان موتور آمبولانس را ظرف یکسال آینده در سایر کلانشهرها راه اندازی کنیم.

وزیر بهداشت از اورژانس به عنوان یکی از نیازهای مردم تأکید کرد و گفت: اگر اقدامات اورژانس نامناسب باشد، باعث نارضایتی و نگرانی مردم خواهد شد.

هاشمی با اشاره به زمان طلایی در انجام ماموریت‌ها گفت: حداکثر زمان برای یک بیمار دچار سکته مغزی سه ساعت است که اگر بعد از این زمان نیز زنده بماند یک فرد معلول و با هزینه‌های سنگین برای خانواده و جامعه خواهد بود.

وی حداکثر زمان رسیدگی برای درمان بیماران قلبی و عروقی یک ساعت اعلام کرد و گفت: این خیلی مهم است که بتوانیم در کمتری زمان در خدمت بیماران اورژانسی باشیم.

استقرار حداقل ۴ پایگاه اورژانس هوایی در تهران

وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران با اشاره به این مطلب که هشت هزار تماس در روز با اورژانس تهران گزارش می‌شود، افزود: اینکه در کمتر از ۱۲ دقیقه بتوانیم سر ماموریت‌های اورژانسی حاضر شویم خیلی خوب است ولی در حال حاضر به دلیل مشکلات ترافیکی این امر میسر نیست.

وی از راه‌اندازی 4 آمبولانس هوایی ویژه در تهران طی یکسال آینده خبر داد و گفت: این مسئله نیز در  کمک به حادثه‌دیدگان بسیار حائز اهمیت است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه تهران از نظر تعداد تخت بیمارستانی محروم است،‌گفت: تلاش شده جهت رفع این مشکل نیز اقدامات ضروری صورت گیرد.

هاشمی با اشاره به اینکه دوستان در اورژانس تلاش می‌کنند که زمان حضور بر بالین افراد را به کمتر از 10 دقیقه برسانند،‌ گفت: 7 هزار نیرو حداقل در اورژانس کمبود داریم و افرادی در اورژانس مشغول فعالیت هستند که گاهی در ماه 500 ساعت کار می‌کنند، لذا رفع کمبود نیروها امری ضروری به شمار می‌رود.

انتهاى پيام/

 

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.