شوهر جذاب و خوش‌قیافه برایتان سم است!

118

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ بر اساس مطالعه ای در دانشگاه فلوریدای آمریکا، زنانی که همسران جذاب دارند، صرف نظر از اینکه ظاهر خودشان چگونه است، بیشتر برای رژیم گرفتن و انجام تمرینات ورزشی شدید اقدام می کنند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

دکتر«تانیا رینولد» از دانشگاه فلوریدا در این خصوص می گوید: «نتایج نشان می دهد مردان جذاب ممکن است روی همسرشان اثرات بسیار منفی بگذارند؛ مخصوصا اگر خانم از جذابیت ظاهری چندانی برخوردار نباشد».

در این مطالعه محققان با بررسی 113 زوج آمریکایی تازه ازدواج کرده، دریافتند زنانی که همسرشان در مقایسه با خودشان بسیار جذاب تر هستند، بیشتر دچار اختلالات تغذیه‌ای می شوند. این در حالی است که داشتن شریک جذاب برای مردان تاثیر خاصی بر رژیم غذایی شان ندارد.

به گفته دکتر رینولدز، نتایج نشان می دهد فاکتورهای اجتماعی نقش مهمی در بروز اختلالات تغذیه ای در این دسته از زنان دارد. این افراد در خطر کاهش وزن شدید و همچنین برخی اختلالات روانشناختی مانند افسردگی، استرس، سوء مصرف مواد و نارضایتی از زندگی قرار دارند.

دانشمندان بر این باورند که زنان تصور می کنند همسرشان از آنها می خواهند لاغرتر باشند؛ از این رو به سمت رژیم های سخت و ورزش های سنگین روی می آورند.

«آندریا ملتزر» استادیار روانشناسی دانشگاه فلوریدا در این مورد می گوید:« مردانی که همسران زیباتری نسبت به خودشان دارند موفق تر و شادتر هستند.

گفتنی است؛ نتایج یک تحقیق در سال 2012 نشان داد زنانی که از همسرانشان جذاب ترند، زندگی شادتری دارند».

با این حال نمی توانیم نتیجه بگیریم زندگی زوج هایی که در آن مرد زیباتر از زن باشد محکوم به نابودی است، چرا که مرد می تواند با تایید عشق بین خود و همسرش و توجه به توانایی ها و خصوصیات مثبت او، از زندگی زناشویی خود محافظت کند.

منبع: Msn

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.