رانندگانی که در ترافیک رانندگی می کنند؛ این مطلب را بخوانند

3

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ برای نخستین بار محققان سه دانشگاه دوک، اموری و جورجیا حسگری را تولید کرده اند که با استفاده از آن میزان آلاینده های درون ماشین را در ساعات شلوغ اندازه گیری می کند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

بر اساس این تحقیق، میزان آلاینده هایی که توسط حسگر های درون ماشین اندازه گیری شد، 2 برابر میزانی بود که حسگر های کنار جاده اندازه گرفته بودند. به علاوه این تیم تحقیقاتی دریافتند، میزان مواد شیمیایی در این آلاینده ها که باعث فشار اکسیداتیو هم می شوند، 2 برابر اندازه گیری های قبلی است.

اغلب حسگر های مربوط به آلاینده ها در کنار جاده ها قرار دارد، اما بایستی به این مطلب توجه شود که رانندگان در ماشین ها با شرایط متفاوتی مواجه هستند.

فشار اکسیداتیو، بر دفاع آنتی اکسیدانی بدن تاثیر می گذارد و منجر به بروز بیماری ها و مشکلاتی نظیر دژنراسیون، سرطان‌، دیابت، نارسایی‌های قلبی، آسیب‌های مغزی، مشکلات عضلانی، پیری زودرس، آسیب‌های چشمی و در کل ضعف سیستم ایمنی بدن می شود.

دکتر مایکل برگین، استاد دانشگاه دوک و عضو تیم پژوهشی می گوید: «ما دریافتیم، مردم هنگامی که در معرض آلودگی هستند، با خطری مضاعف مواجه اند. اگر این مواد شیمیایی به بدی نتایج آزمایشات باشد، قطعا باید رانندگان شخصی در عادت های رانندگی شان تجدید نظر کنند.»

در مجموع بر اساس بررسی های انجام شده می توان نتیجه گرفت که رانندگی در ساعات شلوغی و ترافیک بسیار خطرناک تر از آن چیزی است که تصور می کنیم.

منبع: ScienceDaily

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.