عمر سرطان کبد با این مکمل کوتاه می شود!

25

بر اساس یافته های منتشر شده توسط محققان دانشگاه ایالتی اورگن نشان می دهد، مکمل های DHA یکی از مهم ترین اسیدهای چرب امگا3 هستند که مانع پیشرفت بیماری های کبدی که باعث مشکلات جدی تر مانند سیروز یا سرطان کبد در پی دارند می شوند.

استئاتوهپاتیت غیر الکلی ( NASH ) که به عنوان التهاب کبدی، استرس اکسیداتیو و فیبروز شناخته می شود یک عامل مهم برای ایجاد سیروز کبدی و سرطان کبد است.

طبق پیش بینی های انجام شده، تصور می شود یکی از عوامل پیوند کبد تا سال 2020 می تواند استئاتوهپاتیت غیر الکلی باشد که سازمان غذا و دارو آمریکا که به (FDA) معروف است در حال حاضر هیچ گونه درمان پزشکی برای آن تایید نکرده است.

براساس تحقیقات صورت گرفته تقریبا 80 میلیون بزرگسال و 13 میلیون کودک در آمریکا از مشکلات چاقی رنج می برند و حدود 30 درصد از جمعیت این کشور دارای انواع بیماری های کبدی هستند.

با توجه به اینکه هیچ روش تاییده شده ای برای جلوگیری از پیشرفت NASH به جز کاهش وزن وجود ندارد. محققان بیان می کنند این مکمل کمک تاثیر شگفت انگیزی بر این مشکل می تواند داشته باشد. با تحقیقات انجام شده، مکمل DHA قادر به بهبود کامل  استئاتوهپاتیت غیر الکلی نیست اما می تواند از ایجاد مشکلات جدی تر این بیماری جلوگیری کند.

شواهد نشان می دهد، در طی یک دوره 10 ساله مشکلات سیروزی و مرگ و میر ناشی از بیماری های کبدی به ترتیب 20 و 12 درصد در بیماران استئاتوهپاتیت غیر الکلی رخ داده است.

این تحقیقات همچنین نشان می دهد، هنگامی که در بیمار استئاتوهپاتیت غیر الکلی تشخیص داده می شود میزان اسیدهای چرب امگا3 در بدن فرد بیمار بسیار پایین است و با افزایش سطح این چربی می توان به طور شگفت انگیزی از پیشرفت بیماری جلوگیری کرد.

به گفته محققان، بالاترین سطوح DHA در ماهی های چرب مانند قزل آلا، خال مخالی، ماهی تن و ساردین وجود دارد و در مواد غذایی مانند مرغ، جگر، زرده تخم مرغ میزان بسیار کمی از این چربی یافت می شود.

 

https://knowridge.com/2017/07/omega-3-fatty-acid-could-help-you-avoid-liver-cancer/

انتهای پیام/

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.