شیشه عمر سرطان کبد با این مکمل شکسته می شود

6

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛  محققان دانشگاه ایالتی اورگن، با انجام مطالعاتی بر روی حیوانات آزمایشگاهی، دست یافتند مکمل های DHA (یکی از مهم ترین اسیدهای چرب امگا3) مانع پیشرفت بیماری های کبدی، همچون سیروز یا سرطان کبد می شود.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

“استئاتوهپاتیت غیر الکلی” یا ( NASH ) که به عنوان التهاب کبدی، استرس اکسیداتیو و فیبروز شناخته می شود یک عامل مهم برای ایجاد سیروز کبدی و سرطان کبد است.

با توجه به اینکه هیچ روش تاییده شده ای برای جلوگیری از پیشرفت NASH به جز کاهش وزن وجود ندارد. محققان بیان می کنند این مکمل تاثیر شگفت انگیزی بر این مشکل دارد. با تحقیقات انجام شده، مکمل DHA قادر به بهبود کامل  استئاتوهپاتیت غیر الکلی نیست، اما می تواند از ایجاد مشکلات جدی تر این بیماری جلوگیری کند.

شواهد نشان می دهد، در طی یک دوره 10 ساله مشکلات سیروزی و مرگ و میر ناشی از بیماری های کبدی به ترتیب 20 و 12 درصد در بیماران “استئاتوهپاتیت غیر الکلی” رخ داده است.

این تحقیقات همچنین نشان می دهد، هنگامی که “استئاتوهپاتیت غیر الکلی” در بیمار تشخیص داده می شود، میزان اسیدهای چرب امگا3 در بدن فرد بیمار بسیار پایین است و با افزایش سطح این چربی می توان به طور شگفت انگیزی از پیشرفت بیماری جلوگیری کرد.

به گفته محققان، بالاترین سطوح DHA در ماهی های چرب مانند قزل آلا، خال مخالی، ماهی تن و ساردین وجود دارد و در مواد غذایی مانند مرغ، جگر، زرده تخم مرغ میزان بسیار کمی از این چربی یافت می شود.

منبع: knowridge

انتهای پیام/

 

 

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.