کوتاه کردن مو‌ها استرس را کاهش می‌دهد!

29

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ «هفته استرس زایی را پشت سر گذاشتم و بعد در یک لحظه تصمیم گرفتم که مو‌هایم را کوتاه کنم. بعد از چند لحظه، حس خوبی داشتم احساس کردم وزنم کم شده و این احساس خوب بود، با اینکه فقط چند گرم از وزن من کاسته شده بود.» آیا شما هم تابحال تجربه‌ای مشابه در این مورد داشته‌اید؟

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

چرا بی‌اراده مو‌هایمان را کوتاه می‌کنیم؟

شاید شما هم بعد از سپری کردن لحظات سخت و یا شکست‌هایی که در زندگی خوردید به فکر کوتاه کردن موهای خود افتاده باشید. با اینحال این فقط لحظات تلخ نیست که محرک تمایل شما به کوتاه کردن مو‌ها می‌شود دکتر لورن اپیتوی، روان‌شناس در این مورد می‌گوید: «من متوجه شدم که معمولا مردم موی خود را پس از مواجه شدن با شرایط استرس زا (چه مثبت و چه منفی) کوتاه می‌کنند.»
اغلب مردم هنگام خستگی و یا زمانی که درموقعیتی گیر افتاده‌اند احساس می‌کنند که دلشان می‌خواهد مدل مو‌هایشان را تغییر دهند. اما چرا مو؟ این روان‌شناس معتقد است که «ایجاد تغییر قابل توجه در ظاهر می‌تواند آرامش بخش باشد، زیرا شما می‌توانید نتایج فوری از اقدامات خود را ببینید، این حالت به طور ناخودآگاه به شما حس قدرت می‌دهد.»
مدل مو می‌تواند نشان دهنده تمایلات و فرهنگ افراد باشد و به عبارتی ظاهر ما (که بسیار متاثر از مدل مو است) به طرز محسوسی با قضاوت در خصوص هویت ما گره خورده است بنابراین تغییر در آن می‌تواند حس مطلوبی در ما ایجاد کند.
حتی این تغییر ناگهانی می‌تواند شما را از مسائلی که ذهن شما را درگیر کرده است منحرف کند. دکتر لورن اپیتوی می‌گوید: «به طور کلی من مردم را تشویق می‌کنم که به جای مقاومت به این خواسته خود پاسخ دهند.»

 

قبل از کوتاه کردن مو‌هایتان به این موارد فکر کنید

اگر تصمیم گرفته‌اید که به طور ناگهانی مو‌هایتان را کوتاه کنید کمی مکث کنید چون همیشه نتیجه اینکار رضایت بخش نیست، و شاید پیشمان شوید.

تازگی که از بین می‌رود: جذابیت و تازگی یک مدل کوتاه کوتاه می‌تواند به سرعت از بین برود، پس قبل از انتخاب این مدل‌ها به این مورد فکر کنید.

مطمئن شوید که انتخاب درستی دارید: مدلی انتخاب کنید که متناسب با جنس موهای شما باشد. مخصوصا اگر موی صاف و لخت ندارید.

ریسک پذیر هستید؟ اگر روحیه حساسی دارید و انسان ریسک پذیری نیستید پس شاید به زودی از کوتاهی زیاد موهای خود پیشمان شوید.

 

منبع:lifehacker

 

انتهاي پيام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.