آیا اندام متناسبی دارید؟

1

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛  محققان دریافتند در کشورهای توسعه یافته، بیش از 90 درصد از مردان بالغ و 50 درصد کودکان دچار چاقی و اضافه وزن هستند. 76 درصد جمعیت جهان از چاقی بیش از حد رنج می برند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

این مسئله به ویژه در کشورهای انگلیسی زبان مانند آمریکا، نیوزلند و حتی مردم ایسلند و یونان که تصور می کنند از شیوه زندگی سالمی برخوردار هستند شایع تر است.

مطالعات نشان می دهد، چربی بیش از حد بدن به ویژه چربی شکم، با افزایش خطر ابتلا به بیماری های مزمن و افزایش مرگ و میر و کاهش کیفیت زندگی همراه است.

ارتباط بین وضعیت بیش از حد چربی و سلامت شامل طیف گسترده ای است که علاوه بر مقاومت انسولین و التهاب مزمن موجب ایجاد چربی خون غیر طبیعی( کلسترول تری گلیسیرید) و گلوکز و افزایش فشار خون و پس از آن منجر به بیماری از قبیل دیس لیپیدمی، بیماری های قلبی و عروقی، سکته مغزی، سرطان، دیابت نوع 2، بیماری کیسه صفرا، استئوآرتریت و نقرس، بیماری های ریوی و آپنه خواب می شود.

بر اساس مطالعات صورت گرفته، بسیاری از افراد فعال فیزیکی از جمله ورزشکاران حرفه ای در ورزش های مختلف و پرسنل نظامی آمریکا در این گروه خطرناک قرار می گیرند.

به گفته محققان، معیارهای سنتی اندازه گیری مانند محاسبه شاخص توده بدن (MBI) در تعیین اینکه فرد از چربی اضافه برخوردار است یا خیر، بی فایده است. بهترین روش اندازه گیری به این شکل است که باید اندازه دور کمر فرد کمتر از نصف قد آن باشد.

منبع: sciencedaily

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.