کشف ریشه چاقی افراد در دوران کودکی

2

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ بر اساس نتایج مطالعه ای در دانشگاه فلوریدا، افرادی که در دوران کودکی خود اتفاق و بحران های غیرمنتظره مانند طلاق و جنایت را تجربه می‌کنند در بزرگسالی در خطر چاقی بیش از حد هستند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

نتایج منتشر شده این تحقیق در مجله «آکادمی بین المللی علوم» نشان می‌دهد افرادی که دوران کودکی غیر قابل پیش بینی دارند، در مقایسه با کسانی که دوران کودکی عادی داشتند تمایل بیشتری به پرخوری دارند.

مطالعات گذشته نشان می‌دهد، بین موقعیت اقتصادی- اجتماعی پایین و چاقی بیش از حد ارتباط وجود دارد. همچنین  استرس در خانواده می تواند، پیامدهای منفی زیادی در کودکان داشته باشد.

«جان منر» پروفسور روانشناس دانشگاه فلوریدا می‌گوید: «تجربه اتفاقات غیرمنتظره در دوران کودکی، این باور را در فرد به وجود می‌آورد که برنامه ریزی برای آینده سخت است، زیرا آنها نمی دانند چه چیزی در انتظارشان خواهد. این افراد به جای برنامه ریزی برای اهداف بلند مدت، بیشتر بر هدف های کوتاه مدت تمرکز می‌کنند».

«جان منر» در ادامه می‌گوید: « اتفاقات ناخوشایند در دوران کودکی می تواند باعث ایجاد «استراتژی زندگی سریع» در دوران بزرگسالی شود. این افراد بیشتر در زمان حال زندگی می‌کنند، در سن پایین بچه دار می‌شوند، بیشتر پول خرج کرده و پس انداز نمی‌کنند و به دنبال خوشی های آنی هستند».

افراد با دوران کودکی نرمال بیشتر تمایل دارند، برای آینده برنامه ریزی کنند که این باعث ایجاد «استراتژی زندگی آهسته» در این افراد شده است. این افراد برای خود اهداف بلند مدت تعریف می‌کنند، در سنین بالا بچه دار می‌شوند، تمایل زیادی به تحصیل  و پس انداز پول برای دوران بازنشستگی خود دارند.

بر اساس آمار «مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها» حدود یک سوم جمعیت بزرگسال و 17 درصد افراد 2 تا 9 سال آمریکا به چاقی بیش از حد مبتلا هستند. چاقی عاملی بسیار مهم در بروز بیماری های قلبی، کبدی، سکته سرطان و دیابت نوع 2 است.

استاد دانشگاه فلوریدا در پایان می‌گوید: «نتایج ما نشان می دهد برنامه ریزی و قابل پیش بینی بودن اتفاقات در زندگی کودکان، مانند خوردن غذا و رفتن به رختخواب هر روز و در یک زمان خاص می‌تواند نقش مهمی در کاهش ابتلا به چاقی بیش از حد در بزرگسالی شود».

دراین حالت والدین به کودکان خود آموزش می‌دهند تا از یک اتفاق انتظاراتی داشته باشند، زمانی که آن اتفاق برآورده می‌شود یک حس اطمینان خاطر در کودک به وجود می‌آید. این حس می‌تواند باعث کاهش بروز استرس و تمایل فرد برای برنامه ریزی های بلند مدت در بزرگسالی شود.

منبع: Mediacalxpress

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.