ارتباط صاف نشستن و اصلاح وضعیت بدن با درمان افسردگی

14

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد وضعیت بدنی بر خلق و خو اثر می گذارد و خمیده بودن، میزان اعتماد به نفس را در افراد کاهش می دهد.
مطالعه جدیدی که در نیوزلند انجام شده نشان می دهد صاف نشستن انرژی و نشاط  را افزایش می‌دهد و وضعیت بدنی مناسب می‌تواند به درمان افسردگی کمک کند.تحقیقات گذشته ثابت کرده بودند که خمیده بودن می‌تواند خلق افراد را تنگ کند و بالعکس صاف نشستن می‌تواند شادی و نشاط را ایجاد کند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

مقاله ای که به تازگی توسط دانشگاه «Auckland» منتشر شده، اولین تحقیق در این مورد است که آیا موردی به سادگی وضعیت بدنی می‌تواند روی افرادی که افسردگی متوسط در آنها به صورت بالینی تشخیص داده شده است، اثر داشته باشد یا خیر؟

محقق ارشد Dr Elizabeth Broadbent بیان می‌کند: «صاف نشستن در مقایسه با وضعیت خمیده می‌تواند احساس غرور بیشتری در شما ایجاد کند، باعث افزایش استقامت برای حل مسائل دشوار می شود و کمک می‌کند تا اعتماد به نفس داشته باشید.»
این تحقیق همچنین بیان می‌کند که صاف نشستن می‌تواند باعث هوشیاری بیشتر، احساس ترس کمتر و احساس عزت نفس بیشتر بعد از کار‌های پر استرس شود.
برای بررسی این موضوع Dr Broadbent گروهی متشکل از 61 نفر که افسردگی خفیف تا متوسط در آنها تشخیص داده شده بود، گرد‌آوردی کردند.در حالی که تمام افراد خمیده بودند، به نیمی از آنها گفته شد که طی تست غربالگری صاف بنشینند و از مابقی خواسته شد که به حالت معمول خودشان بنشینند.
دکتر Broadbent به گروهی که باید صاف می‌نشستند آموزش‌های خاصی همچون صاف نگاه داشتن شانه‌ها، پایین و نزدیک نگه داشتن کتف ها، راست کردن پشت و کشیده نگاه داشتن سر به سمت بالا داد سپس تکه چسب محکمی را که اغلب فیزیوتراپیست‌ها استفاده می‌کنند به پشت آنها چسباند، تا مانع از خمیده نشستن آنها شو و در این وضعیت شرکت‌کنند‌گان کاری با استرس و فشار زیاد را انجام دادند.
آنها باید طی 5 دقیقه از هزار و بیست و دو، در بلوک‌های سیزده‌تایی به صورت معکوس می‌شمردند و در طول آزمایش از آنها خواسته شد تا پرسشنامه‌ای را درباره روحیه و احساسات خود پر کنند.

Dr Broadbent در مقاله ی خود بیان می کند: افرادی که صاف نشسته بودند، انرژی بسیار بیشتری داشتند آنها همچنین بهتر خود را بروز می دهند و طی شرایط پر‌ استرس بیشتر صحبت می‌کنند.

Dr Broadbent بیان کرد: من متوجه شدم که هنگام راه رفتن به سمت پایین نگاه می کنم و شانه هایم افتاده هستند؛ هنگامی که به بالا نگاه کردم و شانه‌هایم را به عقب دادم فورا حالم به مقدار زیادی بهتر شد، گمان کردم که اگر این کار برای من موثر بوده، می تواند به دیگران نیز کمک کند و این مساله باعث شد تا این تحقیق را آغاز کنم و با توجه به تجربه شخصی خودم و تحقیقی که انجام دادم، اعتقاد دارم که اصلاح وضعیت بدنی می‌تواند به داشتن احساس بهتر کمک کند.

منبع: dailymail.co.uk

انتهای پیام/

 

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    عالی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.