ممکن است به آفتاب آلرژی پیدا کنید

2

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ اگرچه فصل تابستان  برای بهره بردن از فواید نور خورشید و لذت از آفتاب بسیار مناسب است و اکثر افراد هم برای جلوگیری از آفتاب سوختگی و مشکلات دیگر از کرم های ضد آفتاب استفاده می کنند، اما مسئله دیگری در مورد آفتاب وجود دارد که شاید کمتر در مورد آن اطلاع داشته باشید.

 

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

با توجه به تحقیقات صورت گرفته، خورشید یک محرک سیستم ایمنی است که پوست را تحریک می کند. واکنش پوست به نور خورشید ممکن است منجر به «بثورات نوري پلي مورفيك» که نوعی بیماری شایع ناشی از آفتاب است شود.

این بیماری به صورت جوش ها , جوش های آبکی کوچک , و پلاک های قرمز رنگ، خارش دار همراه است که بخش هایی از نواحی آفتاب یا تمامی این مناطق را در گیر می کند.

«فیتوفوتو درماتایتیس» یا پی پی دی به نوعی از بثورات التهابی پوست است که از معرض قرار گرفتن طولانی مدت با اشعه یو وی حاصل می شود. این بیماری که یک واکنش شیمیایی به پوست است باعث سوختگی شیمیایی آن می شود.

 

 

محققان اظهار می دارند علاوه بر بیماری هایی که ذکر شد دو مورد آلرژی خطرناک دیگر نیز ممکن است در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید رخ دهند.

«خارش خورشید» یک نوع آلرژی نادر خورشیدی است و موجب حساسیت به نور ماوراء بنفش می شود. این حالت باعث به وجود آمدن خارش یا کهیر شده که می تواند در هر دو قسمت پوشیده و پوشیده نشده پوست، ظاهر گردد. این بیماری در خلبان های هواپیما یا کوهنوردان حرفه ای به علت تماس مستقیم با نور خورشید بیشتر شایع است.

 

«پورفیری» آلرژی دیگری است که وضعیت خون بدن از طریق نور یو وی(UV) تشدید می شود.

بنابراین مراقب باشید، نور خورشید می تواند مشکلاتی بیشتر از آفتاب سوختگی برای شما ایجاد کند.

منبع: medicalxpress

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.