ترکیب ضد پیری از عصاره های گیاهی استخراج شد

4

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، نورالدین بختیاری پژوهشگر گفت: در این پژوهش ضمن استخراج ترکیب ضد پیری اورسولیک اسید از عصاره های گیاهی موفق به تولید کرم جوان کننده و ترمیم کننده پوست با اخذ مجوز از سازمان غذا و دارو کشور شدیم.

وی گفت: فعالیت ضد پیری این ترکیب با انتشار مقالات معتبر علمی و ثبت اختراع به اثبات رسیده است.

این پژوهشگر تاکید کرد: Sirt یک پروتئین داستیلاز با فعالیت ضد پیری است که منجر به تنظیم سطح انرژی داخل سلولی می شود. اورسولیک اسید می تواند به افزایش بیان این پروتئین در اغلب بافت های بدن منجر شود، همچنین منجر به افزایش فعالیت این آنزیم شود.

بختیاری در خصوص ترکیبات موجود در کرم SIRT گفت: ترکیبات موثره موجود در این کرم علاوه بر اورسولیک اسید که از پوست سیب گرفته شده، حاوی ترکیبات موثره از سایر گیاهان است که همگی فعالیت ضد پیری یا جوان کننده دارند.

اورسولیک اسید(Ursolic acid ) یک تریترپنوئید پنتاسایکلیک است که در پوست سیب یافت می شود. مقادیر زیاد این ماده، از سال ۱۹۲۰ به صورت گسترده در پوست گیاهان و ادویه جاتی مانند رزماری و آویشن پیدا شد.

این ماده قادر است حجم توده عضلانی را افزایش و توده چربی را کاهش دهد. علاوه بر این اورسولیک اسید قندخون، کلسترول و تری گلیسیرید را نیز کاهش می دهد.

نورالدین بختیاری دانش آموخته دکتری بیوشیمی از دانشگاه تربیت مدرس، دارای بیش از ۲۰ مقاله علمی پژوهشی در مجلات معتبر، ۴ ثبت اختراع و ۲ کتاب تالیفی و ترجمه است.

بختیاری گفت: در این پژوهش ضمن استخراج ترکیب ضد پیری اورسولیک اسید از عصاره های گیاهی موفق به تولید کرم جوان کننده و ترمیم کننده پوست با اخذ مجوز از سازمان غذا و دارو کشور شدیم.

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.