کاهش وزن آسان و سریع با آبلیمو و آب/ با آب لیمو سنگ کلیه را دفع کنید!

30

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ اکثر افراد، قهوه و چای را جزو نوشیدنی های مورد علاقه خود می دانند و کمتر به نوشیدن آب توجه دارند، اما با اضافه کردن مقداری آب لیموترش به آب آشامیدنی می ‌توان از فواید شگفت ‌انگیز هر دو آنها برای سلامتی بدن بهره ‌مند شد.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

از فواید ترکیب لیموترش با آب برای سلامتی بدن می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آب لیمو دوستدار افراد چاق برای کاهش وزن است

پلی فنل موجود در لیمو ترش باعث کاهش اشتها می شود و از اضافه وزن جلوگیری می کند. هنگامی که یک لیوان آب را همراه با چند قطره لیمو ترش قبل از غذا می نوشید این ترکیب باعث پر شدن معده تان می شود و از پرخوری جلوگیری می کند، همچنین آب لیمو در صبح می تواند جایگزین خوبی برای آب پرتقال باشد.

با آب لیمو همیشه جوان بمانید

ویتامین ث موجود در آب لیمو به سلامت پوست بسیار کمک می کند، مطالعات نشان می دهد که مصرف بالای ویتامین ث با کاهش چین و چروک صورت همراه است به این دلیل که ویتامین ث ماده مغذی است که باعث خنثی کردن رادیکال های آزاد می شوند.

کبدتان را با آب لیمو برق بیاندازید

یکی دیگر از خواص آب لیمو، کمک به بهبود عملکرد کبد است. مطالعات نشان می دهد که فلانوئید موجود در مرکبات از جمله لیمو، کبد را در مقابل سموم و اسید های چرب محفوظ نگه می دارد و از بیماری های کبدی به ویژه کبد چرب جلوگیری می کند.

 

 آب لیمو؛ سنگ شکنطبیعی برای کلیه

درد سنگ کلیه ناگهانی آغاز می‌شود و این بیماری رایج در اثر کم شدن آب بدن و رسوب نمک های سدیم به وجود می آید. خوردن آب همراه با لیمو می تواند معجون شفابخش برای شستشوی کلیه ها باشد.

آب لیمو نفستان را خوشبو می کند

لیمو باعث کاهش رشد باکتری های دهان می شود در نتیجه باعث خوش بو شدن دهان خواهد شد.

**توصیه مهم**

اسید موجود در لیمو باعث فرسایش مینای دندان ها می شود بنابراین بهتر است آب لیمو را با نی میل کنید.

منبع:msn

انتهای پیام/

 

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.