پنج راز شگفت انگیز «شاد بودن» برملا شد!

8

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ بسیاری از افراد تصور می کنند اگر شغل جدیدی پیدا کنند، وارد یک رابطه عاشقانه یا در یک مسابقه برنده شوند، در این هنگام آن ها یک فرد کاملا شاد هستند. مطالعات نشان می دهد شادی از درون افراد نشات می گیرد و نمی توان انتظار داشت عامل بیرونی مسبب شادی آنها باشد.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

تحقیقات بسیاری صورت گرفته تا ثابت شود دقیقا چه چیزی انسان را خوشحال می کند. بر اساس تحقیقی که در دانشگاه هاروارد در سال 2015 صورت گرفت، محققان دریافتند افرادی که خوشحال هستند در واقع شادی را “انتخاب” می کنند. مادامی که برای تقویت روابط خود سعی می کنند و همچنین از لحاظ فیزیکی، احساسی و مالی بسیار مراقب خود هستند.

به گفته محققان 40 درصد از خوشبختی های انسان تحت کنترل خودش است و زمان بیشتر در زندگی در مقایسه با پول بیشتر منجر به احساس شادی بیشتر در انسان می شود.

در ادامه مطلب قصد داریم نکات طلایی برای شاد زیستن را بازگو کنیم که دانستن آن ها به داشتن حس شادی و نشاط کمک فراوانی می کند.

لیستی از داشته‌هایتان تهیه کنید

اکثر انسان ها تصور می کنند اگر به برخی خواسته ها و نداشته های زندگی خود دست پیدا کنند به یک انسان شاد و خوشبخت تبدیل می شوند. در واقع آن ها هیچ وقت داشته ها و نعمت های بزرگ زندگی خود را نمی بینند و قدردان آن ها نیستند. محققان در این باره می گویند برای احساس شادی داشتن بهتر است فهرستی از تمام چیزهایی که در اختیار دارید و باعث خوشحالی تان می شوند را تهیه کنید.

جالب است بدانید نوشتن نامه های قدردانی و تشکر از داشتن نعمت هایی که در زندگی تان وجود دارند باعث افزایش شادی و رضایت از زندگی می شود و علائم افسردگی را کاهش می دهد.

چمدان سفرتان را ببندید

مطالعات نشان می دهد حتی برنامه‌ریزی برای رفتن به یک سفر هم سطوح شادی را در انسان افزایش می دهد. محققان بیان می کنند تعطیلات باعث افزایش خلاقیت می شود. در واقع به جای فکر کردن در مورد مشکلات و و مشغله های کاری می توانید در مورد زمان و مکان سفر، ایده های مختلفی را با خود مطرح و فکر کنید چگونه می توانید بهترین سفر را تجربه کنید. این افکار و ایده ها حس شادی را در شما افزایش می دهند.

دور افراد سمی را خط بکشید

یکی از عوامل مهمی که منجر به کاهش شادی و نشاط در زندگی می شوند وجود افرادی است که بسیار از نظر تفکر و رفتار سمی و منزجرکننده هستند. افراد منفی گرا همیشه نیمه خالی لیوان را می بینند، زمان را هدر می دهند. آنها اغلب در مورد زندگی در حال شکایت هستند. بهتر است اگر می خواهید به فردی شاد در زندگی تبدیل شوید از این افراد دوری کنید و دور چنین دوستانی را برای همیشه خط بکشید.

زمان را برای ورزش خالی کنید

مطالعات نشان می دهد، 10 دقیقه فعالیت بدنی در روز می تواند خلق و خوی شما را به کلی عوض کند. بنابراین برای داشتن یک زندگی شاد، هیچ گونه بهانه ای برای ورزش نکردن حتی با وجود عدم داشتن وقت کافی، پذیرفته نمی شود. محققان در این باره می گویند کوچکترین فعالیت مانند یک پیاده روی ساده هم به طور چشمگیری احساس شادی را برای طولانی مدت افزایش می دهد.

گفتنی است فعالیت های دیگری مانند یوگا و تمرینات وزنی هم باعث تقویت روحیه می شوند.

زمانتان را وقف دوستان نزدیکتان کنید

اکثر افراد پس از مرگ یکی از نزدیکان یا دوستان با خود می گویند ای کاش وقت بیشتری را با او گذرانده بودم. به گفته محققان از دوام و پایداری رابطه ها می توان فهمید که واقعا چقدر افراد به طور کلی شاد هستند.

جالب است بدانید افرادی که ازدواج کرده اند و وقت بیشتری را با همسر و یا خانواده خود می گذرانند از سطح شادی و رضایتمندی بیشتری برخوردار هستند.

احساساتتان را بپذیرید

محققان بیان می کنند به جای مخفی کردن احساساتتان بهتر است که آن ها را بروز دهید. فرض كنيد شما امروز حوصله كار كردن را نداريد اما می‌دانيد كه مجبوريد سر كار بياييد، چرا كه در حال تكميل يك پروژه مهم هستيد. فردی كه مهارت خود پذيری ندارد در اينگونه مواقع به‌طور خودكار سعی بر تكذيب يا سركوب احساساتش دارد چرا كه نمی‌داند چطور می‌توان واقعيت و احساسات را همزمان در نظر گرفت. توالی اين ناديده انگاری احساسات مي‌تواند به‌صورت مشكلات جسمی مانند نا‌اميدی، استرس، خستگی يا حتی عصبانيت نمود پيدا كند.

بنابراین برای شاد زیستن بهتر است احساسات خود را بپذیرید.

منبع: globalnews

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.