بستنی سرد را یکباره نخورید

5

به گزارش طبيب من به نقل از روزنامه آرمان؛ محسن سهرابیان اظهار داشت: متاسفانه برخی از ما در خوردن مواد سرد زیاده‌روی می‌کنیم که این موضوع روی معده تاثیر منفی داشته و آن را بیمار می‌کند. متاسفانه بسیاری اقدام به خوردن بستنی زیاد و به صورت یکجا می‌کنند که علاوه بر سردی که روی بدن تاثیر می‌گذارد، معده را بیمار می‌کند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

وی ادامه داد: هرچه خوردن میان وعده‌های سرد افزایش یابد، احتمال بیماری و درد معده بیشتر می‌شود. این درد می‌تواند کهنه شده و برای همیشه فرد با معده درد همراه باشد.

به گفته این متخصص تغذیه اگر فردی در مصرف بستنی سرد زیاده‌روی می‌کند باید از نعنا و پونه استفاده کند تا اندکی از مضرات این خوردنی بکاهد. سهرابیان با بیان اینکه انجیر و انگور شبه غذا هستند، تاکید کرد: افرادی که دارای مزاجی سرد هستند یا موادغذایی سرد مصرف می‌کنند، می‌توانند انگور و انجیر بخورند. خوردن برخی مواد غذایی که دوای مطلق محسوب می‌شود مانند فلفل، دارچین، و سیب سبب گرما در بدن می‌شود.

وی با اعلام اینکه مواد غذایی سرد باید با موادی خورده شود که سردی آن را بگیرد، افزود: بهتر است ماست، دوغ و پنیر با موادی مانند نعنا، پونه و گردو مصرف شوند تا سردی و مشکلات آن گرفته شود.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.