طبیب من

کد خبر: 9131
تاریخ انتشار: ۴ام مرداد ۱۳۹۶ , ۲۲:۴۴
وزیر بهداشت خبر داد:
وزیر بهداشت گفت: تکلیف ماندنم در دولت دوازدهم و حضورم به عنوان وزیر تا دو، سه هفته دیگر مشخص خواهد شد.
به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت اظهار کرد: هنوز در کابینه دولت یازدهم حضور داریم و با نظر رئیس جمهور طی دو، سه هفته آینده ماندنم در دولت آینده نیز قطعی خواهد شد.

همچنین وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران در نمین اظهار کرد: طرح تحول سلامت در چند سال اخیر و با عنایت دولت یازدهم به خوبی اجرا شده و دستاورد بسیار ارزشمندی را در حوزه بهداشت و درمان به همراه داشته است.
وی به بخشی از دستاوردهای این طرح تحولی اشاره کرد و گفت: علاوه بر بهره‌مندی ۱۱ میلیون ایرانی از خدمات رایگان بهداشت و درمان، ۲۴ هزار تخت بیمارستانی در سال‌های اخیر به تعداد تخت‌های بیمارستانی افزوده شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ۱۲ هزار پزشک در قالب این طرح در مراکز بیمارستانی و بهداشتی مستقر شدند، تصریح کرد: در سه هزار مرکز بهداشتی نیز تجهیزات بهداشتی و درمانی مناسب‌سازی شده است.

قاضی‌زاده هاشمی به برخی از دستاوردهای این طرح نیز اشاره کرد و افزود: ‌در اجرای طرح تحول سلامت زایمان طبیعی توسعه پیدا کرده و بیش از دو هزار مورد زایمان طبیعی به ثبت رسیده و در کنار آن تخت‌های ویژه بیمارستانی نیز افزایش یافته است.

وی در مورد ادامه اجرای طرح تحول سلامت نیز بیان کرد: دولت دوازدهم نیز با حمایت‌هایی که خواهد داشت این طرح را همچنان ادامه داده و زمینه توسعه و توانمندی آن را بیش از گذشته فراهم خواهد کرد.

انتهای پیام/