سطح بالای این ماده در بدن سلامتی قلب را تهدید می کند!

98

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ مطالعات جدید نشان می دهد، سطح بالای کلسیم در جریان خون، خطر ابتلا به بیماری عروق کرونری و حمله های قلبی را افزایش می دهد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

محققان بیان می کنند، بیماری عروق کرونر که منجر به حمله قلبی می شود از شایع ترین علل مرگ و میر در دنیا است. به گزارش مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ، هر ساله 735 هزار نفر در آمریکا در معرض حملات قلبی قرار می گیرند.

عوامل اصلی بیماری های قلبی که تاکنون شناخته است عبارتند از، سیگار کشیدن، سطح کلسترول بالا، دیابت و مصرف الکل است.

محققان دریافتند علاوه بر عوامل مذکور سطح بالای کلسیم در بدن یکی از عوامل ممکن برای بیماری عروق کرونر و حملات قلبی می توان باشد.

در یکی از مقالات پزشکی، محققان به اهمیت کلسیم در سیستم بدن و همچنین به نقش آن در لخته شدن خون، تنظیم فشار خون و انقباضات عضلانی اشاره می کنند. این مطالعات نشان می دهد که یک ارتباط بین سطح کلسیم و بیماری سرخرگ کرونری وجود دارد.

با این حال محققان خاطر نشان می کنند که ماهیت مشاهدات و مطالعات قبلی به این معنی است که یافته ها بی نتیجه بوده و ارتباط علمی بین مقدار بالای کلسیم در خون  و بیماری سرخرگ کرونری و حمله های قلبی وجود ندارد.

محققان، با استفاده از  یک روش ژنتیکی به نام تصادف سازی مندلین دریافتند، تفاوت های ژنتیکی به ما این اجازه را می دهند که بگوییم چه عوامل حساسی برای بررسی ارتباط بین سطح کلسیم و بیماری عروق کرونری و حملات قلبی وجود دارند.

مطالعاتی از روی داده های عمومی که از 184 هزار و 305 نفر جمع آوری شده بود انجام شد. از این تعداد، 60 هزار و 801  بیماری  عروق کرونری در آن ها تشخیص داده شد و 124 هزار و 504 نفر در معرض بیماری قلبی قرار نداشتند.

محققان به بررسی شش گونه ژنتیکی مرتبط با سطوح کلسیم در سیستم بدن پرداختند.

همانطور که انتظار می رفت، آن ها دریافتند بیشتر بیماری های عروق کرونری و حملات قلبی به یک زمینه ژنتیکی مرتبط هستند.

محققان همچنین در این مطالعه بیان داشتند، تاثیر مکمل های کلسیم بر هر فردی که در معرض حملات قلبی و بیماری عروق کرونری قرار دارد ناشناخته است و نیازمند بررسی های بیشتر است.

منبع: medicalnewstoday

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.