با این میوه‌ها کبد چرب خود را پاکسازی کنید

1

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛  برخی از میوه های تاثیرات خوبی بر سلامتی کبد دارند در ذیل می توانید با برخی از آنها آشنا شوید.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

آواکادو

این روز‌ها در هر میوه فروشی که وارد می‌شوید آووکادو نیز به چشم می‌خورد. می‌توانید بودجه سبد میوه‌تان را طوری تنظیم کنید که از خواص فوق‌العاده این میوه نیز بهره‌مند شوید.
باید بدانید که خواص فوق‌العاده این میوه ناشی از وجود اسید اولئیک (نوعی از اسیدهای چرب اشباع نشده مونو) است. این ترکیب سالم باعث کاهش میزان کلسترول خون می‌شود. علاوه بر این آووکادو حاوی فیبر زیادی است که باعث ایجاد احساس سیری زودهنگام شده و میزان قند خون را کاهش می‌دهد. توجه داشته باشید که ترکیبات موجود در آووکادو باعث کاهش سلول‌های چرب تجمع یافته در این ارگان شده و باعث بهبود عملکرد آن می‌شوند.

سیب

روزانه یک عدد سیب سبز برای صبحانه میل کنید. با این کار ساده می‌توانید میزان قند خونتان را نیز تنظیم کنید. باید بدانید که سیب و بویژه سیب سبز باعث پاکسازی کبد می‌شود. سیب سرشار از آنتی‌اکسیدان است و این آنتی‌اکسیدان‌ها با رادیکال‌های آزاد مقابله کرده و قند خون را پایین می‌آورند. البته موضوع به همین جا ختم نمی‌شود.
سیب حاوی اسید مالیک است که یک عنصر اساسی برای پیشگیری از سنگ در کبد و کلیه‌ها می‌شود؛ در نتیجه کمک می‌کند که این دو ارگان در سلامت بهتری قرار داشته باشند. توصیه می‌شود که سیب را با پوست میل کنید. چون حاوی مواد معدنی مفیدی است که با چربی‌ها مقابله کرده و فلزات سنگین را از بدن دفع می‌کند.

 

سایر میوه‌ها

گریپ فروت و دارابی یا پوملو نیز مانند لیموترش جزو میوه‌های دوستدار کبد هستند؛ اما هر کدام شیوه خود را دارند.

 

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.