چند نفر در جهان چاق هستند؟

4

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ طبق آخرین مطالعات، بیشترین میزان شیوع چاقی، میان نوجوانان و بزرگسالان آمریکاست. اخیرا گزارشی منتشر شده که در آن آمار چاقی در سراسر جهان مورد بررسی قرار گرفته است.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

طبق این گزارش، با وجود 711 میلیون فرد چاق در سراسر جهان، می توان گفت چاقی بیماری جدید شایع این قرن است. همچنین آمار نشان می دهد بیشترین میزان شیوع چاقی در میان کودکان، در کشور آمریکا با رقم 12.7 گزارش شده است؛ رقمی که تا کنون در آمریکا سابقه نداشته است.

به گفته سرپرست این پژوهش، دو کشور آمریکا و چین بیشترین میزان چاقی را بین افراد بالغ دارا هستند. البته پدیده چاقی چیز جدیدی در ایالات متحده نیست و بخشی از سبک زندگی مردم این کشور شده و جالب تر اینکه اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا، نسبت به پدیده چاقی اعلام جنگ کرده بود!

همچنین دانشگاه هاروارد تحلیلی بر روی این گزارش انجام داده است. در این تحلیل گفته شده حدود 38 درصد از آمریکایی های بزرگسال که بیش از 20 سال سن دارند و 17 درصد کودکان بین شش تا 11 سال دچار عارضه چاقی هستند.

اطلاعات دیگری نیز در این پژوهش ارائه شده است که مهم ترین آنها به شرح زیر است:

  • 12 درصد بزرگسالان و پنج درصد کودکان در سراسر دنیا، دچار عارضه چاقی هستند.
  • بین سال های 1980 تا 2015 پدیده چاقی در بسیاری از کشورهای جهان شایع شده، اما در 73 کشور میزان چاقی 2 برابر شده است.
  • بیشترین میزان چاقی در کودکان مربوط به دو کشور هند و چین و در بزرگسالان مربوط به دو کشور چین و آمریکا است.
  • افزایش بیش از اندازه وزن منجر به حدود چهار میلیون مرگ در دنیا شده است که این رقم 7.1 درصد کل مرگ و میر ها را شامل می شود.
  • این مطالعه نشان می دهد بالا بودن میزان BMI باعث سرطان خون و دیگر انواع سرطان مانند سرطان حنجره، کبد، سینه، مثانه، تخمدان، کلیه و تیروئید می شود.

منبع: Washington Examiner

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.