طبیب من

کد خبر: 920
تاریخ انتشار: ۲۱ام اسفند ۱۳۹۵ , ۱۲:۰۰
طب فشاری شبیه به طب سوزنی است با این تفاوت که می توان توسط فشار وارد کردن به برخی نقاط بدن، درد در نقاط دیگر را تسکین داد.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «افعال طب سنتی»؛ طب فشاری یا آکوپرشر روشی مشابه طب سوزنی است که در آن از نوک انگشتان به جای سوزن استفاده می‌شود. طب فشاری که شامل اعمال فشار به نقاط مختلف بدن در طول کانالهای انرژی است، به ترویج آرامش و درمان بیماری ها کمک می کند. بیش از ۴۰۰ نقاط طب فشاری بر روی بدن وجود دارد که در اینجا به چند نقطه مهم اشاره می کنیم.

۱٫ این نقطه در منطقه گوشتی بین انگشت شست و انگشت؛ به طور مشخص در بالاترین نقطه از عضلات، زمانی که هر دو انگشت شست و انگشت را مشت می کنید، قرار دارد. فشار دادن و ماساژ این نقطه برای چند دقیقه، سردردتان را تسکین می دهد.

۲٫ این نقطه بین دو تاندون بزرگ روی مچ دست، حدود سه انگشت بالای کف دست واقع شده است. فشار این نقطه برای چند دقیقه، حالت تهوع و استفراغ را از شما دور می کند.

۳٫ مکان بعدی، نقطه چشم سوم بوده که بر روی برجستگی روی پل بینی بین دو ابرو واقع شده است. با استفاده از انگشت وسط خود، به آرامی آن را برای چند ثانیه تا یک دقیقه فشار دهید و سپس رها کنید. این عمل را چند بار تکرار کنید تا خستگی مزمن بدن و چشم را برطرف کند.

۴٫ نقطه دیگر را می توان به راحتی در مرکز قفسه سینه پیدا کرد. شما می توانید با کف دست و انگشتان خود، این نقطه را از پایین به بالا به آرامی ماساژ دهید. اطمینان حاصل کنید که ستون فقراتتان راست قرار گرفته و ترجیحا روی یک صندلی بنشینید. فشار این نقطه برای چند دقیقه در روز، همراه با کشیدن نفسی عمیق، برای آرامش احساسی بدن بسیار موثر است.

۵٫ پای خود را خم کنید و انگشت خود را درست در زیر کپسول زانو قرار دهید. این نقطه پا با فاصله چهار انگشت عرضی پایین تر از پایه کشکک زانو قرار گرفته و با فشار دادن این نقطه به صورت متناوب، دردهای شکمی تسکین می یابد.

۶٫ بر اساس «ژورنال پزشکی» بریتانیا، طب فشاری ممکن است موثر تر از درمان فیزیکی برای از بین بردن کمر درد و درد سیاتیک باشد. بهترین نقطه طب فشاری در مرکز بخش پشتی کپسول زانو واقع شده است. به آرامی آن را برای حدود یک دقیقه فشار دهید و سپس بر روی پای دیگر تکرار کنید. انجام این کار به صورت روزانه از درد آرتروز، سیاتیک، سفتی باسن و کمردرد جلوگیری می کند.

۷٫ نقاط طب فشاری خوبی برای استراحت رحم و تسکین گرفتگی های قاعدگی وجود دارد. این نقاط بیشتر روی پایه ستون فقرات؛ به طور مستقیم بالای استخوان دم قرار دارند. برای تسکین درد، به سادگی با دست های خود زیر پایه ستون فقرات را از بالا به پایین ماساژ دهید.

طب فشاری جالب بوده و همانند طب سنتی بسیار قدیمی است. نقاط جالب دیگری برای کاهش استرس، افزایش تمرکز، از بین بردن بی خوابی و حتی ترک سیگار توسط این طب پیشنهاد می شود.

منبع:
top10homeremedies
sciencedaily

انتهای پیام/