آیا شما نیازی به مصرف آسپرین دارید؟

1

به گزارش طبیب من، بررسی انجام شده روی بزرگسالان آمریکایی حاکی از آن است که این گروه سنی روزانه یک دوز از قرص آسپرین مصرف می‌کنند و این در حالی است که سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مصرف این دارو را برای افرادی که تجربه سکته مغزی یا قلبی نداشته‌اند، توصیه نمی‌کند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

مشاهدات نشان می‌دهد که مصرف آسپرین بویژه در میان بزرگسالانی که برای پیشگیری‌های اولیه از این دارو مصرف می‌کنند، رو به افزایش است و عمدتا با هدف پیشگیری از بیماری‌های قلبی – عروقی و در برخی موارد حتی برای پیشگیری از سرطان استفاده می‌شود و طرافداران زیادی دارد. به همین ترتیب در مطالعه‌ای که روی بیش از ۲۵۰۰ فرد ۴۵ تا ۷۵ سال انجام گرفت، ۵۲ درصد از قرص آسپرین استفاده می‌کردند.

«کرایگ ویلیامز» نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه اورگن آمریکا گفت: مصرف قرص آسپرین میان بسیاری از کار‌شناسان دارویی موضوعی چالش‌برانگیز است و تایید مصرف این قرص برای پیشگیری اولیه مساله را پیچیده‌تر کرده‌ است. در برخی از مطالعات آمده‌ است: قرص آسپرین علاوه بر آنکه از بروز بیماری‌های قلبی – عروقی پیشگیری می‌کند در جلوگیری از ابتلای فرد به سرطان بویژه سرطان روده نقش دارد.

این در حالی است که سازمان غذا و داروی آمریکا مصرف غیرضروری این دارو را برای افرادی که طبق تعریف این سازمان، فاقد علائم خطرزا هستند تایید نکرده و تاکید دارد که با مصرف اولیه قرص آسپرین برای پیشگیری، عوارض جانبی نظیر احتمال خونریزی از جمله خونریزی دستگاه گوارش وجود دارد.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.