طبیب من

کد خبر: 9309
گروه : اخبار سایت
تاریخ انتشار: ۷ام مرداد ۱۳۹۶ , ۰۹:۳۴
یک متخصص تغذیه گفت: ‌ اساسا مادران نباید خوراکی‌هایی همچون عسل و ماهی را تا ۲ سالگی به کودک خود بدهند زیرا آنزیم گوارشی کودک آمادگی هضم آن‌ها را ندارد.

به گزارش طبیب من به نقل از آرمان، مرتضی صفوی متخصص تغذیه گفت: ‌ در سال‌های اولیه تغذیه کودکان، مادران نباید از غذاهای سنگین، نفاخ و باددار استفاده کنند زیرا معده کودک تازه شروع به کار کرده، ضعیف است و تحمل ندارد.

وی افزود: توصیه می‌شود از ۶ ماهگی که خوراک و تغذیه کودک آغاز می‌شود از غذاهای آرام و زودهضمی همچون سوپ و حریره استفاده شود. تغذیه کودک با شیر و برنج تا یک سالی ادامه یابد و بعد از آن تغذیه با تخم‌مرغ آغاز شود. صفوی ادامه داد: اساسا نباید مادران خوراکی‌هایی همچون عسل و ماهی را تا ۲ سالگی به کودک خود بدهند زیرا آنزیم گوراشی کودک آمادگی هضم آن‌ها را ندارد.

این متخصص تغذیه گفت: ‌ تغذیه کودکی که تازه شروع به خوردن غذا کرده باید کاملا بی‌مزه و بدون شکر و نمک باشد؛ در غیر این صورت کودک در آینده مبتلا به پرفشاری خون و دیابت خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که «بعضی از خانواده‌ها در ابتدا که کودک آغاز به خوردن خوراکی‌ و غذا‌ها می‌کند از تنقلاتی همچون چیپس، پفک و نوشابه استفاده می‌کنند، آیا این می‌تواند برای بچه مضر باشد؟»، گفت: خانواده‌ها باید دقت کنند که خوراندن این تنقلات یا نوشابه می‌تواند بعدا مشکلات جدی در گوارش کودک ایجاد کند.

صفوی گفت: عده‌ای می‌گویند تغذیه کودک تا ۲ تا ۳ سالگی با غذاهای میکس شده سبب تضعیف معده کودک شده و در آینده قدرت هضم را با مشکل مواجه می‌کند، در حالی که این موضوع علمی نیست