موردی از وبا در ایران گزارش نشده است

84

به گزارش طبيب من، دکتر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی روز جمعه در حاشیه افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت شماره سه شهرستان خدابنده در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا، به تمهیدات وزارت بهداشت برای مقابله با بیماری‌های فصلی اشاره کرد و افزود: این وزارتخانه اقدمات مداومی درخصوص ایجاد آمادگی‌های لازم برای مقابله با بیماری‌های فصلی دارد و به جز در مناطق خاص و آلوده کار ویژه‌ای در هر دوره انجام نمی‌شود.
وی اظهارکرد: در فصل تابستان احتمال بروز بیماری وبا وجود دارد و خوشحالیم که در دولت یازدهم به غیر از سال اول فعالیت آن بیماری وبا در کشور شیوع نداشت.
قاضی‌زاده هاشمی ابراز امیدواری کرد، طی سال جاری نیز عموم مردم با رعایت مسائل بهداشتی در پیشگیری از بیماری‌ها پیشقدم باشند.
به گفته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کار‌شناسان و متولیان بهداشتی علاوه بر نظارت و مراقبت‌های بهداشتی برای پیشگیری از بیماری‌های گوارشی، آموزشهای لازم را نیز به گروه‌های هدف و مردم ارائه می‌کنند.
وی ابراز کرد: اگر بیماری خاصی در کشور شیوع پیدا نکند، وزارت بهداشت روال کار خود را انجام می‌دهد.
وبا یک بیماری میکروبی است که از طریق آب و غذای آلوده فرد را مبتلا می‌کند و با اسهال شدید ممکن است حتی در مواردی موجب مرگ فرد شود، این بیماری طی چهل سال گذشته در ایران وجود داشته است و به نوعی بیماری بومی کشور محسوب می‌شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

*** نظام ارجاع در دولت دوازدهم تکمیل می‌شود
قاضی‌زاده هاشمی به چگونگی ایجاد خانه‌های بهداشت در روستا‌ها اشاره کرد و گفت: خانه‌های بهداشت در روستا‌ها به ازای هر یکهزار نفر جمعیت و پایگاه‌های بهداشتی به ازای هر هشت تا ۲۰ هزار نفرجمعیت ایجاد می‌شود.
وی ابراز کرد: بر این اساس مراکز جامع خدمات سلامت در مناطقی با تعداد جمعیت بین ۲۵ هزار تا ۱۲۰ هزار نفر راه اندازی می‌شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: با توجه به سطح بندی انجام گرفته در این مراکز، بهورز بیمار را به مراقب سلامت و بعد به مرکز جامع خدمات سلامت که از امکانات خوب و پزشک عمومی برخوردار است و در برخی مراکز نیز متخصص وجود دارد، بیمار ارجاع می‌دهد.
قاضی‌زاده هاشمی افزود: اگر بیمار مشکل جدی داشته باشد به مراکز بیمارستانی ارجاع داده می‌شود که تمامی مراحل یاد شده زیر ساختهای استقرار نظام ارجاع را شامل می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: نظام ارجاع کاهش هزینه‌ها با هدف، مراقبت بیشتر از سلامتی و کاهش ابتلای مردم به بیماریهای غیر واگیر طراحی شده است که در دولت دوازدهم باید کامل شود.
به گزارش ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز جمعه در سفر غیر رسمی برای درمان و انجام عمل جراحی بر روی شماری از بیماران شهر گرماب به شهرستان خدابنده سفر سپس ۲ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی را در این شهرستان افتتاح کرد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.