یک آمبولانس به ازای هر 20 هزار نفر/ در حق پرستاران شرکتی اجحاف می شود

4

عبدالرضا محمدی رییس هیئت مدیره انجمن‌ فوریت‌های پزشکی در گفت وگو با خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ گفت: پرستاران پیش بیمارستانی که به صورت رسمی استخدام شده اند، حقوق معادل حکم وزارت بهداشت دریافت می کنند اما در حق کسانی که به صورت شرکتی مشغول به کار هستند، اجحاف شده چراکه با حداقل حقوق کارگری کار می کنند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

وی ادامه داد: پرستاران شرکتی که به صورت رسمی فعالیت نمی کنند، با 240 ساعت کار حقوقی معادل یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دریافت می کنند که البته بعضی از پرستاران حتی چندین ماه قربانی جابه‌جایی و مناقصه های شرکتی شده و هیچ مبلغی دریافت نکرده اند.

رییس هیئت مدیره انجمن‌ فوریت‌های پزشکی ایران اظهار کرد: با رایزنی هایی که صورت گرفت و پیگیری رئیس سازمان اورژانس کشور به دستور مقام عالی وزارت به دنبال بهبود وضعیت این گروه از پرستاران هستیم تا با تعیین واحد حقوقی معین برای آنها از سوی وزارت بهداشت از شرایط سخت و دشوار خارج شوند.

وی همچنین با تاکید بر متفاوت بودن شرایط پرستاران پیش بیمارستانی با سایر افراد و کارکنان، افزود: سازمان استخدام کشور یا وزارت بهداشت، با توجه به شرایط نامتعارف کارکنان پیش بیمارستانی؛ مبنی بر کار و ارائه خدمات در سخت ترین شرایط  آب و هوایی، باید تفاوتی میان این افراد و کارکنانی که در سایر ادارات فقط پشت میز نشسته اند و یا پرستارانی که در امنیت کامل در بیمارستان ها مشغول به کار هستند، قائل باشد.

سازمان اورژانس کشوری مستقل عمل می کند

رییس هیئت مدیره انجمن‌ فوریت‌های پزشکی از تصویب مصوبه استقلال اورژانس خبر داد و افزود: از دی ماه سال 95 که این مصوبه توسط مجلس تصویب شد، مراحل قانونی آن درحال طی شدن است و اساسنامه آن نیز که قرار بود تا پایان خرداد ماه تصویب و جدول بندی سازمانی آن نوشته شود، همچنان به مرحله عملیاتی نرسیده است.

وی همچنین تصریح کرد: از 20 مرداد سال گذشته که ریاست سازمان اورژانس کشور به پیرحسین کولیوند سپرده شد، درواقع اورژانس به همت وی و انجمن ها، تازه در میان مردم و مسئولین شناخته و معرفی شد و به دلیل دیدگاهی که وزیر بهداشت به این ارگان داشت، آرزوی 20 ساله اورژانس مبنی بر تصویب استقلال و سازمانی شدن اورژانس از سوی مجلس و دولت، به حقیقت پیوست.

محمدی در ادامه با اشاره به درآمد و مخارج این سازمان گفت: اورژانس اگر بخواهد به معنای واقعی سازمانی فعال و پویا باشد، از آنجایی که به صورت مستقل هیچ درآمدی ندارد و تمامی خدمات را رایگان ارائه می دهد، باید از طرف سایر سازمان ها و ارگان ها مورد حمایت واقع شود و دولت منبع درآمدی را به آن اختصاص دهد.

وی همچنین افزود: تجهیزات و امکانات رفاهی کشور در برابر تعداد پایگاه ها و جمعیت موجود، کافی نیست و ما برای افزایش امکانات رفاهی و تجهیزات و البته ارائه خدمات بهتر به مردم، نیازمند همین حمایت ها از سوی دولت و مجلس هستیم.

این مقام مسئول همچنین بیان کرد: ما برای مردم تلاش می کنیم  و در این راه کارمندان خود را با روحیه و انگیزه ایثارگری در راه ارائه بهترین خدمات در کوتاه ترین زمان از دست داده‌ایم.

در ازای 80 میلیون نفر جمعیت کشور، سه هزار آمبولانس موجود است

عبدالرضا محمدی با اشاره به رفع فرسودگی آمبولانس های برخی مناطق در کشور ادامه داد: از سال 93 تاکنون موفق به نوسازی و دریافت هزار و 200 دستگاه آمبولانس جدید شدیم که تا شهریور ماه 800 دستگاه دیگر نیز به آن اضافه می شود.

وی ادامه داد: تقریبا 50 درصد ناوگان های فرسوده ترمیم شده‌اند اما نیاز است که سایر ناوگان ها نیز ترمیم و یا تعویض شوند، البته نوسازی ابزار پایگاه های اورژانس را نیز نباید نادیده گرفت.

رییس هیئت مدیره انجمن‌ فوریت‌های پزشکی با تاکید بر نوسازی و افزایش ناوگان های شهری، جاده ای و هوایی تصریح کرد: دو هزار و 300 پایگاه شهری و جاده ای، 31 پایگاه هوایی و دو ناوگان شناور داریم که درحال حاضر نیاز است تعداد ناوگان های هوایی به 44 و پایگاه های شهری و جاده ای نیز به سه هزار پایگاه افزایش یابند.

وی همچنین در پایان از آماری سخن به میان آورد و آن را معرف کمبود آمبولانس در کشور دانست و گفت: به ازای هر 20 هزار نفر یک آمبولانس داریم.

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.