کیک‌های شیرینی فروشی‌ها زیر ذره‌بین سازمان غذا و دارو

2

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ بهروز جنت مدیر کل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: خامه قنادی ها برای تهیه کیک، در صنعت تولید می شود و سازمان غذا و دارو چربی ترانس این خامه ها را کاهش داده است اما متاسفانه متوجه شدیم هنگامی که شیرینی فروشی ها ، کیک تهیه می کنند این کیک حتی در دمای 40 درجه نیز تکان نمی خورد و آب نمی شود در صورتیکه خامه های استاندارد این قابلیت را ندارند .

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

وی ادامه داد: متوجه شدیم که خود شیرینی فروشی ها، خامه را فرموله و دستکاری می کنند تا در دمای بالاتر نیز دوام بیاورد.

مدیر کل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو توضیح داد: خامه خوب و طبیعی را باید حتما در یخچال ، نگاهداشت و هنگامی که هوا کمی گرم می شود ، خامه شل شده و شکل کیک را برهم می زند.

جنت افزود: مردم عادت کرده اند که بطورمثال کیک خیلی سفت و محکم و سرحال باشد و حتی هنگام جابجا کردن آن با ماشین در گرمای تابستان نیز تکان نخورد درصورتیکه هیچ جای دنیا اینطوری نیست.

وی تاکید کرد: برای همین سراغ شیرینی فروشی ها آمدیم و کیک ها و شیرینی های آنها را کنترل می کنیم. از کیک های موجود در ویترین شیرینی فروشی ها ، نمونه برداری می کنیم تا استاندارد چربی آنها را کنترل کنیم.

جنت یادآور شد: این بازرسی ها به گونه ای انجام می شود که سلامت مصرف کننده نهایی تهدید نشود و در عین حال کسب و کار نیز در کشور آسیب نبیند.

 

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.