آنچه که حجاج قبل از سفر باید بدانند

3

به گزارش طبیب من به نقل از خبرگزاری آنا، دکتر مسعود مردانی گفت: با توجه به اینکه اعزام زائران مصادف با فصل تابستان و افزایش دمای هوا است، حجاج در معرض خطر گرمازدگی قرار می‌گیرند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

وی افزود: اگر حجاج به مقدار کافی مایعات مصرف نکنند، دچار کم آبی بدن و گرمازدگی قرار می‌گیرند که متاسفانه گرمازدگی عواقب جبران ناپذیری حتی مرگ را می‌تواند در افراد مسن به همراه داشته باشد. این فوق تخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری تصریح کرد: بنابراین به حجاج توصیه می‌شود، اعمال مناسک حج را اوایل صبح یا اواخر شب انجام دهند و به شدت از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کنند. وی تاکید کرد: همچنین به حجاج توصیه می‌شود مایعات فراوان بنوشند و در طول روز مقدار نمک مصرفی خود را افزایش دهند، زیرا افزایش مقدار نمک مصرفی موجب حفظ بیشتر آب بدن می‌شود.
این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیماری‌های عفونی را از دیگر عوامل تهدیدکننده سلامت حجاج دانست و گفت: حجاج باید دو هفته قبل از عزیمت واکسن مننژیت دریافت کنند تا سطح ایمنی آن‌ها ارتقا یابد، بنابراین به این افراد توصیه می‌شود تزریق این واکسن را جدی تلقی کنند.
این فوق تخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری خاطرنشان کرد: همچنین حجاجی که پاییز سال گذشته واکسن آنفلوآنزا دریافت نکرده‌اند، باید قبل از عزیمت نسبت به تزریق این واکسن اقدام کنند. وی افزود: تزریق این واکسن در افراد مسن و بیماران صعب العلاج از جمله بیماران مبتلا به نارسایی کلیه،…

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.