کرم های ضد آفتاب مناسب برای پوست را بشناسید

76

به گزارش طبیب من به نقل از ایسنا، دکتر افشار رمضان‌پور با اشاره به اینکه SPF مناسب کرم ضدآفتاب برای همه افراد ۲۵ تا ۳۰ است، افزود: SPF مناسب کرم ضدآفتاب برای همه افراد ۲۵ تا ۳۰ است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی ادامه داد: افرادی که پوست چرب دارند یا مستعد آکنه هستند باید از کرم‌های ضدآفتاب فاقد چربی استفاده کنند. همچنین افرادی که پوست خشک دارند باید از ضدآفتاب‌هایی با پایه چرب‌تر استفاده کنند.

این متخصص خاطرنشان کرد: فاکتور محافظت کننده کرم‌های ضدآفتاب با شاخصی به نام SPF مشخص می‌شود که نشان‌دهنده مقاومت آن کرم در برابر آفتاب است.

رمضان‌پور ادامه داد: یعنی اگر شخصی یک ساعت زیر آفتاب قرار گیرد تا دچار آفتاب سوختگی شود با فردی که کرمی با SPF عدد ۱۵ بزند، ۱۵ ساعت در معرض آفتاب باشد آفتاب سوختگیشان برابر است؛ یعنی پوست فرد ۱۵ برابر مقاومت‌تر می‌شود.

این متخصص پوست و مو ادامه داد: البته میزان استفاده از کرم ضدآفتاب برای ناحیه صورت و گردن نیز مهم است که باید به اندازه ۲ میلی‌گرم در سانتی‌مترمربع باشد که معادل نصف بند انگشت سبابه فرد است و این مقدار از کرم برای پوشش کامل ناحیه صورت و گردن مناسب است.

وی در پاسخ به این سئوال که استفاده از کرم باید چند بار در روز تمدید شود، گفت: اگر پوستی مستقیما در معرض آفتاب است باید هر ۳ ساعت کرم تکرار شود، اما اگر در معرض آفتاب مستقیم قرار ندارد بعد از هر ۴ تا ۵ ساعت، تکرار کرم الزامی است؛ چرا که خاصیت کرم ضدآفتاب بعد از ۴ تا ۵ ساعت از بین می‌رود.

این متخصص خاطرنشان کرد: SPF مناسب کرم ضدآفتاب برای همه افراد ۲۵ تا ۳۰ است. کرم ضدآفتاب بالا‌تر از ۳۰ توصیه نمی‌شود و اگر SPF کر می‌۹۰ باشد بدان معنا نیست که ۳ برابر کرمی با SPF عدد ۳۰تأثیر دارد.

انتهای پیام

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.