سد دفاعی جدید مقابل عفونت «HIV» کشف شد

4

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ بر اساس آخرین تحقیقات صورت گرفته، محققان دریافتند عفونت اچ آی وی (HIV) در انسان می تواند بدون درمان دارویی به مدت 18 ماه متوقف شود.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

شواهد نشان داده است که با استفاده از درمان تجربی مانند تغییرات مهندسی ژنتیکی و استفاده از آنتی بادی های خنثی کننده می توان اچ آی وی را تا حدودی درمان کرد. این روش می تواند در آینده به یک درمان کاربردی برای از بین بردن ویروس ها بدل شود.

یک خبرگزاری انگلیسی در مطلبی نوشت این درمان برای دیگر بیماری ها نیز کاربرد دارد و باعث متوقف شدن عفونت به مدت 2 هفته می شود. هر چند ممکن است 2 هفته زمان اندکی به نظر بیاید اما نتایج نشان می دهد آنتی بادی های خنثی کننده می توانند برای پیشگیری و درمان عفونت HIV در آینده نیز استفاده شوند.

برای اثبات نتایج، دانشمندان به افرادی که پیش از این عفونت اچ آی وی خود را با دارو کنترل می کردند، آنتی بادی با کد (VRC01) تزریق کردند. در مورد اکثر عفونت ها، سیستم ایمنی بدن قادر است علیه ویروس، آنتی بادی تولید کند که نه تنها با آن مبارزه می کند بلکه از آلوده شدن دوباره بدن جلوگیری می کند.

به گفته محققان، بدن تنها یک پنجم افراد قادر است علیه ویروس اچ آی وی آنتی بادی تولید کند و پس از آن آنتي بادي ها فقط سال ها بعد از عفونت اوليه يا در سطوح بسيار بالا از ويروس های كنترل نشده ساخته يا ترشح مي شوند.

دانشمندان امیدوارند بتوانند این آنتی بادی ها را خارج از بدن تولید کنند سپس به داخل بدن بیمار انتقال دهند و این امکان به بیمار داده شود که خودش بدون دارو به مبارزه با اچ آی وی بپردازد. هرچند ممکن است به دلیل نیاز بالای آنتی بادی، به آن ها سالی چندبار آنتی بادی تزریق شود؛ ولی یافته ها نشان می دهد از درمان های سنتی اچ آی وی بسیار موثرتر است، چرا كه در اين روش تكثير ويروس كاهش يافته و بدن در مبارزه با آن عملكرد بهتري دارد

منبع: Medical Daily

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.