وقتی «استرس» دارید، «پول» بشمارید!

5

به گزارش طبیب من به نقل از باشگاه خبرنگاران، کار‌شناسان در این پژوهش، ۸۰ دانشجو را به دو گروه تقسیم کرده به گروه اول اسکناس‌های واقعی و به گروه دوم کاغذ‌هایی عادی برای شمارش داده‌اند و سپس احساسات، فعالیت قوای ذهنی و حافظه آن‌ها را مورد بررسی قرارداده‌اند.

براساس نتایج گروه اول که اسکناس‌های واقعی را شمرده بودند امتیاز‌های بالاتری به نسبت گروه دوم بدست آوردند.

محققان اعتقاد دارند دردست داشتن مقدار زیاد پول در دست می‌تواند به افراد به ویژه مردان حس انگیزه و قدرت دهد و به کاهش استرس و افسردگی آن‌ها منجر شود.

براساس پژوهشی همسو توسط دانشمندان دانشگاه ایالتی فلوریدا، اکثر افراد حتی ثروتمندان از خرید وسایل گرانقیمت چندان راضی و خوشحال به نظرنمی رسند. کار‌شناسان در بررسی‌های خود دریافتند انسان‌ها به طورکلی به پس انداز پول خود علاقه دارند و حتی خرید وسایل بسیار زیبا و گرانقیمت نیز نمی‌تواند حس شادی بسیارزیادی درآن‌ها ایجاد کند.
کار‌شناسان همچنین اعتقاد دارند تلاش برای پس انداز پول و درآمد بیشتر را می‌توان با تقویت ضمیرناخودآگاه در افراد ایجاد کرد.

به طور مثال کار‌شناسان توصیه می‌کنند افراد روی والپیپر صفحه نمایش کامپیو‌تر خود از تصاویر حاوی پول استفاده کنند تا از انگیزه بیشتری برخوردار شوند یا هر از گاهی مقداری پول نقد را بشمارند تا احساس شادی کنند.

بی‌پولی یکی از اصلیترین چالش‌های هر فرد درزندگی است و تلاش برای بدست آوردن درآمد بیشتر از جمله اهداف اصلی درزندگی است.

داروی درمان میگرن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.