لک های چشم نشان دهنده چیست؟

2

به گزارش طبیب من به نقل از مهر، محققان دریافته‌اند لکه‌های دور عنبیه چشم ممکن است فرد را در معرض ریسک بالای اب مروارید، دژنراسیون ماکولا و سایر بیماری‌های چشمی مرتبط با نور خورشید قرار دهد.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

دکتر کریستوف شواب، سرپرست تیم تحقیق در دانشگاه پزشکی گراز اتریش، در این باره می‌گوید: «درحالیکه ما از نقش دقیق نور خورشید در چندین بیماری چشمی مطلع نیستیم، اما وجود برخی نشانه‌ها نظیر لکه‌های عنبیه نشاندهنده میزان بالای قرارگیری در معرض نورخورشید است.»

در این مطالعه، محققان چشم‌های بیش از ۶۰۰ شناگر در استخرهای عمومی را در اتریش بررسی کردند. شرکت کنندگان پرسشنامه‌ای نیز در مورد عادات حفاظت در مقابل نور خورشید و مدت زمان سپری کردن در مقابل نور خورشید در طول عمرشان را نیز تکمیل کردند.

محققان دریافتند بروز لکه‌های چشم با افزایش سن، آفتاب سوختگی‌های بیشتر و سابقه آفتاب سوختگی شدید که موجب تاول زدن بر روی پوست شده باشد، مرتبط بود.

همچنین محققان دریافتند لکه‌های چشم در بین افراد دارای چشم‌های رنگی و افراد بی‌توجه به استفاده از عینک آفتابی و اجتناب از قرارگیری در معرض نور خورشید شایع‌تر است.

محققان همچنین اذعان می‌کنند که لکه‌های چشم عمدتا در لبه بیرونی پایین عنبیه ظاهر می‌شود. به گفته محققان، احتمالا ابرو‌ها و بینی مانعی در مقابل بخش درونی و بالایی چشم هستند و موجب می‌شوند این نواحی چشم کمتر در مقابل نور خورشید قرار گرفته و ریسک بروز لکه‌های چشم کاهش یابد.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.