طبیب من

کد خبر: 9561
گروه : اخبار سایت
تاریخ انتشار: ۸ام مرداد ۱۳۹۶ , ۱۱:۱۵
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: کمبود تعداد پزشک در کشور سبب شده تا نوبت دهی برای ارائه خدمات با زمان بیشتری صورت بگیرد.

به گزارش طبیب من به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت اظهار کرد: بنابر دستورالعمل ابلا‌غی وزارت بهداشت به بیمارستان‌های کشور باید نوبت‌دهی درمانگاه‌ها آن‌ها برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به صورت تلفنی یا اینترنتی باشد تا وقت مردم کمتر در صف‌های نوبت‌دهی حضوری معطل شود.

وی بیان کرد: نوبت‌دهی در بیمارستان‌ها یک امری طبیعی است و بخاطر حضور گسترده افراد و مراجعه آن‌ها برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی صف‌های انتظار را طولانی می‌کند، اما بطور کلی باید بیمارستان‌ها این نوبت‌دهی را به صورت اینترنتی انجام دهند تا مردم وقتشان تلف نشده و هزینه‌هایی بابت رفت و آمد صرف نکنند.

معاون درمان وزارت بهداشت عنوان کرد: در بین کشورهای توسعه یافته تعداد پزشکان بین یک سوم تا یک چهارم است که متأسفانه به دلیل کمبود تعداد پزشکان در کشور صف‌های انتظار برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی به وسیله مردم طولانی و بیشتر از حد استاندارد است.

وی تأکید کرد: در اعتباربخشی بیمارستان‌ها یکی از مسائل مهم خطای پزشکی و ایمنی بیماران مطرح است که در این طرح ۹۰۰ سنجه درجه مراکز بهداشتی و درمانی را تعیین می‌کند.

آقاجانی یادآور شد: اعتباربخشی می‌تواند انگیزه‌ای دو چندان را در بین بیمارستان‌های سراسر کشور برای ارتقای درجه و درآمد خود داشته باشد.

انتهای پیام/