توجه ویژه برنامه ششم توسعه به پرستاران/ بیمه ها به تعهدات خود پایبند نیستد

6

محمدنعیم امینی فرد سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ با اشاره به دریافتی پرستاران؛ به عنوان اساسی ترین مشکل در مطالبات آنها، گفت: درحال حاضر سیستم پرداختی کشور با بحران رو به رو شده است که البته این امر ناشی از پایبند نبودن بیمه ها به تعهدات خود است.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

وی در ادامه عنوان کرد: سیستم پرداختی همواره باید با مدیریت تمامی هزینه ها بازبینی شود که البته کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی این موضوع را در راس امور خود قرار داده است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در قانون برنامه ششم توسعه در حوزه بهداشت و درمان افزود: همواره مجلس دربرابر مطالبات پرستاران و پزشکان بی توجه نبوده است، بنابراین در قانون ششم توسعه، برای این گروه از کارمندان که البته قشر متخصص و حلقه مهم روند فرآیند درمان، بهداشت و آموزش محسوب می شوند، ساعات سختی کار درنظر گرفته و این شغل ازجمله مشاغل سخت معرفی شده است.

وی ادامه داد: همواره پرستاران در برنامه ششم بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته اند که از جمله مطالبات آنها در این برنامه ارائه خدمات پرستاری در منازل بوده است. این اقدام نه تنها امر مراقبت و درمان را تسریع می بخشد بلکه از بار سنگین ارائه خدمات در بیمارستان ها می کاهد.

امینی‌فرد همچنین با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر جامعه به این قشر خاطرنشان کرد: به دنبال طرح تحول سلامت، میزان دریافتی پرستاران افزایش یافته و حتی برخی از آنها بیشتر از کارشناسان پرستاری حقوق دریافت می کنند، اما این در حالی است که بازهم به حد قابل قبولی نرسیده است.

وی ادامه داد: در ارتباط با پزشکان نیز با این چنین مشکلات روبه رو هستیم که باید حداکثر دریافتی یک پزشک متخصص و جراح ماهیانه 60 میلیون تومان، پزشک متخصصی که در مناطق محروم مشغول است 22 میلیون وسایر پزشکان متخصص 17 میلیون باشد، اما همچین دریافتی را نداریم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: در کنار تمامی مشکلات دریافتی حقوق پرستاران، یکی دیگر از مشکلاتی که همواره از مهم ترین کمبودهای ما به حساب می آید و باید بیشتر از هرچیزی مورد توجه قرارگیرد تربیت و استخدام پرستاران تحصیل کرده و متخصص است.

وی یادآور شد: موضوع مطرح شده بیشتر از پرداختی ها به جامعه صدمه می زند و باید تمامی ارگان های مربوط برای این کار دست به کار شوند تا مجوز استخدامی نیروهای مورد نیاز تصویب شود.

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.