برای پیشگیری از حمله قلبی چه کنیم؟

3

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ برای دهه‌های متمادی پزشکان تنها در صورتی به افراد داروی کاهنده کلسترول خون می دادند که میزان کلسترول بد یا LDL آنها بالا بود. اما از سال 2013 دستورالعمل جدیدی برای تجویز این داروها اجرایی شد که طبق آن، تجویز دارو بر اساس میزان ریسک بروز حمله قلبی در افراد صورت می گیرد.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

دکتر «مایکل میدما» مسئول پژوهش های صورت گرفته بر روی دستورالعمل جدید در این باره گفت: «داده های نتایج مصرف داروی استاتین (کاهنده چربی خون) نشان داد افرادی که کلسترول نرمال دارند نیز می توانند با مصرف این دارو خطر بروز حمله قلبی را کاهش دهند».

شواهد نشان می دهد بیش از نیمی از افرادی که دچار حمله قلبی شدند، در دو سال منتهی به حمله قلبی به پزشک مراجعه نکرده بودند.

به گفته دکتر میدما، دستور العمل های جدید در مورد کلسترول روند پیشگیری از حملات قلبی را به طور قابل ملاحظه‌ای بهبود بخشیده اند اما باید با روش ها و سازوکارهای جدیدتر کاری کرد که بیماران با بهترین شیوه بتوانند سلامت خود را تضمین کنند.

بر اساس دستورالعمل جدید کلسترول، 79 درصد افراد باید داروی استاتین مصرف کنند؛ در صورتی که این رقم بر اساس دستورالعمل پیشین 39 درصد بود.

این متخصص در این رابطه اظهار داشت: «بیماری قلبی فرآیندی است که با عوامل متعددی ارتباط دارد و تنها به علت کلسترول بالا رخ نمی دهد».

وی ادامه داد: «عواملی مانند مصرف دخانیات یا فشار خون بالا حتی در صورت پایین بودن کلسترول می توانند باعث بروز بیماری قلبی شوند. بررسی ها نشان می دهد میانگین میزان کلسترول خون افرادی که دچار حمله قلبی شده‌اند، در حد متوسط بوده است».

به نظر می رسد برای پیشگیری از بروز حملات قلبی باید از این دستورالعمل جدید که به قابلیت دریافت استاتین معروف است، تبعیت کرد؛ دستورالعملی که در آن فاکتورهای مرتبط با بروز حملات قلبی در نظر گرفته شده است.

منبع: Knowridge

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.