اگر قبل از غذا آب بنوشیم چه اتفاقی در بدن می‌افتد؟

4

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ یکی از توصیه های رایج در خصوص رژیم های کاهش وزن، نوشیدن آب زیاد برای افراد چاق یا مبتلایان به اضافه وزن است.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

اگرچه شواهد کافی برای اثبات این ادعا وجود نداشت اما اخیرا مطالعه منتشر شده در مجله «اضافه وزن» عنوان می کند ممکن است این توصیه ها درست باشد.

محققان در این بررسی دو گروه از مردان و زنان میانسال دارای اضافه وزن و چاقی را به صورت تصادفی انتخاب کردند. این افراد دو رژیم غذایی مختلف کم کالری و کم کالری با مصرف زیاد آب را به مدت 12 هفته اجرا کردند.

رژیم کم کالری شامل 1200 کالری برای زنان و 1500 کالری برای مردان بود. گروه دیگر همین مقدار کالری را به همراه 500 میلی لیتر، معادل 2 لیوان آب قبل از سه وعده غذایی مصرف می کردند.

نتایج نشان داد هر دو گروه بعد از این آزمایش بین پنج تا هشت کیلوگرم کاهش وزن داشتند. اما گروهی که همراه رژیم غذایی خود آب می خوردند در مقایسه با گروه دیگر 2 کیلوگرم بیشتر وزن کم کردند.

این تفاوت در کاهش وزن به این دلیل است که خوردن آب قبل از غذا باعث می شود فرد غذای کمتری (حدود 40 کالری) مصرف کند.

نتایج این آزمایش که اولین بررسی تاثیر افزایش مصرف آب بر کاهش وزن است، نشان می دهد گروهی که قبل وعده غذایی خود آب خوردند، 200 کالری کمتر از دیگران غذا مصرف می کردند.

این بررسی به افرادی که در فکر کاهش وزن هستند این توصیه را می کند که مصرف آب زیاد در روز به خصوص خوردن 2 لیوان آب، نیم ساعت قبل از خوردن وعده های غذایی اصلی تاثیر مهمی در کاهش وزن دارد.

منبع: Knowridge

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.