سفیدکننده‌های طبیعی دندان

5

به گزارش طبيب من؛ تلاش برخی افراد در داشتن دندان‌هایی سفید‌تر و لبخندی جذاب‌تر ستودنی است. سفیدی دندان‌ها علاوه بر زیبایی، نشانه سلامت و سرزندگی است. در ادامه موادي را به شما معرفي مي كنيم كه به سفيدي دندان شما كمك مي كند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

توت‌فرنگی
توت‌فرنگی حاوی اسیدی است که دندان‌ها را سفید‌تر می‌کند. می‌توانید توت‌فرنگی را له کرده و روی مسواکتان بزنید یا خیلی راحت‌تر یک توت‌فرنگی بریده ‌شده را روی سطح دندان‌ها بکشید.

زردچوبه
زردچوبه حاوی ماده‌ای به نام کورکومین است که دارای خواص بسیار عالی است. یکی از این خواص سفیدکردن دندان است. این ادویه ضدالتهاب، آنتی‌بیوتیک و ضدعفونی‌کننده نیز بوده و در کاهش دندان‌درد موثر است.

پوست موز
مواد سفید در پوست موز حاوی بالا‌ترین غلظت پتاسیم هستند که گفته می‌شود برای سفیدکردن دندان‌ها مفیدند.

جوش‌شیرین
جوش‌شیرین حاوی هیدروژن پراکسید است که دهان را از باکتری‌ها پاک می‌کند و شایع‌ترین کاربرد آن سفیدکردن دندان است. مقداری جوش‌شیرین را در نصف لیوان آب حل کرده و دهان خود را با این محلول شست‌وشو دهید.

پوست پرتقال و برگ‌های درخت برگ‌بو
این دو سفیدکننده طبیعی دندان‌ها که غیر معمول‌تر از بقیه موارد هستند می‌توانند رسوبات روی دندان‌ها را تا حد زیادی برطرف و دندان‌ها را درخشان‌تر کنند. شما می‌توانید به ‌نوبت هر یک از آن‌ها را به‌طور خشک یا به ‌صورت پودر ترکیبی با یکدیگر روی دندان‌ها بگذارید.

ذغال فعال‌شده
سیاه، سفید جدید است. حداقل با مالیدن ذغال‌سیاه به دندا‌‌نهایتان آن‌ها را سفید‌تر می‌کنید. دقت کنید که ذغال باید فعال‌شده باشد. یعنی با دمای بسیار بالا گرم شده باشد. زغال را روی دندان‌ها بمالید و اندکی صبر کنید تا جرم‌ها را به خود جذب کند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.