ناخن جویدن کودکان؛ علل ودرمان

3

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

به گزارش طبيب من، رضا میرملکیان روان‌شناس با اشاره به اینکه جویدن ناخن از سوی کودکان نشانه رفتار‌های تهاجمی است، گفت: کودک با جویدن ناخن سعی می‌کند تا خشم و رفتار پرخاشگرانه خود را کنترل کند.

وی ادامه داد: باید مراقب کودکان بود تا دچار ناخن جویدن نشوند، اما کودکان مضطرب بیشتر در معرض جویدن ناخن قرار می‌گیرند. موضوع مهم این است که کودک با خوردن ناخن آرام شده و بعد از آن بار دیگر استرس وجودش را فرا می‌گیرد.

میر ملکیان تاکید کرد: کودکان بیشتر به علت فشار محیط زندگی و پیرامونشان به سمت جویدن ناخن می‌روند. دسته دیگری ازکودکان که همیشه ناخن می‌جوند کودکان کم‌رو و خجالتی هستند.

این روان‌شناس افزود: برخی دیگر از کودکان برای تقلید ابتدا این کار را انجام می‌دهند، اما بعد از گذشت مدتی برایشان تبدیل به عادت می‌شود. وی در مورد راهکار‌های جلوگیری از خوردن ناخن توسط کودکان، اظهار داشت: سعی کنید محیط زندگی کودک را به دور از التهاب نگه دارید. همچنین اگر کودک دچار التهاب لثه شد، با قرار دادن وسیله‌ای نگذارید دستش را در دهانش کرده و ناخن بجود.

میر ملکیان تاکید کرد: کودک را ساعت‌ها یکجا ثابت نگه ندارید و اجازه دهید او به‌دنبال بازی و کنجکاوی برود. کودکی که گوشه‌نشین شود قطعا به سمت انزوا‌طلبی و استرس می‌رود.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.