بحران ناباروری در انتظار مردان آمریکایی و اروپایی

83

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛  یک مطالعه جدید نشان داد که میزان اسپرم در مردان آمریکای شمالی، اروپا، استرالیا و نیوزلند بین سال‌های ۱۹۷۳ تا ۲۰۱۱ بین ۵۰ تا ۶۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

در این بررسی داده‌های مربوط به تعداد اسپرم ۴۲ هزار و۹۳۵ مرد تجزیه و تحلیل شد و نکته شگفت انگیز این بود که در تعداد اسپرم مردان آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی این کاهش مشاهده نمی‌شد (گرچه داده‌های این مناطق محدود بودند).
در این مطالعه کیفیت تجزیه و تحلیل متفاوتی به کار گرفته شده است و اکثر کار‌شناسان معتقدند که داده‌های ارائه شده دارای دقت بالا بوده و نتیجه گیری‌ها قابل اعتماد است.

چه اتفاقی افتاده است؟
در این سال‌ها بیماری‌های مردان مانند سرطان بیضه افزایش داشته و آمار رشد این بیماری‌ها با نتایج بدست آمده مبنی بر کاهش تعداد اسپرم منطبق است؛ به این معنا که سلامت تولید مثل مردان به سرعت در حال کاهش است و اگر این روند با همین سرعت ادامه پیدا کند تا سال ۲۰۶۰ توانایی تولید مثل مردان این منطقه به صفر می‌رسد.
تغییرات و آلودگی‌های محیطی را می توان یکی از عوامل این عارضه دانست. تحقیقات اخیر نشان داده است که مردان در دوران جنینی اگر در معرض آلودگی قرار گیرند، بر روی سلامت جنسی آن‌ها در بزرگسالی تاثیر مهمی می‌گذارد.
نیاز به تحقیقات بیشتری است تا دانشمندان دریابند که علت واقعی این کاهش اسپرم چیست؛ ضمن آنکه باید مشخص شود این تفاوت جغرافیایی چرا ایجاد شده و آیا ژنتیک یا نوع آلودگی‌ها در ایجاد آن موثر بوده‌اند یا خیر.
کارشناسان توصیه می کنند قرارگیری مردان در معرض مواد شیمیایی سمی باید محدود شود که از جمله آن می توان به توقف استعمال سیگار اشاره کرد. همچنین انتخاب یک شیوه زندگی سالم در سلامت جنسی بسیار مهم است زیرا اثبات شده که بین چاقی و کاهش تعداد اسپرم ارتباط معناداری وجود دارد.

منبع: Quartz

انتهاي پيام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.