ترفندهایی برای جلوگیری از ریزش مو

4

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ بعد از 50 سالگی نزدیک به نیمی از زنان دچار ریزش مو شده یا از نازکی تارهای مو رنج می‌برند. خوشبختانه راههای طبیعی برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت آن وجود دارد که در اینجا به شما معرفی می‌کنیم.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ماساژ کف سر

روزانه به مدت 10 دقیقه کف سر خود را ماساژ دهید. این کار میزان ترشح هورمون استرس (یا کورتیزول که به فولیکول‌های مو آسیب می‌رساند) را کاهش می‌دهد. برای داشتن ماساژی درست، از خط رویش مو با حرکات دایره‌وار و فشار متوسط سر انگشتان ماساژ را آغاز کنید و تا بخش انتهایی سر ادامه دهید. سپس همین کار را با قسمت‌های کناری سر هم تکرار کنید.

با متیل سولفونیل متان (MSM) رشد موها را تحریک کنید

پژوهش‌های انجام شده در این زمینه نشان داد که مصرف 2000 تا 2500 میلی‌گرم از ترکیب متیل سولفونیل متان (گوگرد طبیعی) در روز، باعث رشد 70 درصدی موهای ضخیم و سالم در زنان می‌شود. MSM عنصر اصلی ساخت کراتین (پروتئین رشته‌ای که در استحکام رشته مو نقش دارد) است.

تنش‌زدایی از رشته‌های الاستیک

استفاده از کش برای بستن موها به فولیکول‌ها آسیب زده از ضخامت تارهای مو می‌کاهد و باعث نازک شدن آن‌ها می‌شود.

مصرف ترکیبی از عناصر مغذی مو
ترکیب متناسبی از روی، ویتامین‌های گروه B و آهن برای داشتن فولیکول‌های سالم و فعال نیاز است. بنابراین مولتی‌ ویتامین‌های حاوی این ترکیبات را مصرف کنید.

شامپوهای ضدشوره
یک مطالعه بلژیکی اخیرا نشان داد که شستن موها با شامپوهای ضدشوره (حاوی کتوکونازول) برای 2 بار در هفته، می‌تواند ریزش مو را تا 16درصد کاهش دهد.

منبع: Womansworld

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.