دویدن برای زانو ها ضرر دارد؟

5

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛  متداول‌ترین این باورهای غلط به شرح زیر است:

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

۱ – دویدن برای زانو ها ضرر دارد؟

درست است که با دویدن به بدن و زانو‌ها فشار می‌آید، اما مطالعات مختلف نشان داده است که دویدن به قدرتمند شدن زانو‌ها و مفاصل کمک می‌کند و برای سلامت استخوان‌ها مفید است. یک مربی دو در این باره می‌گوید: دویدن برای بدن ضرر ندارد. ما برای دویدن ساخته شده‌ایم. برای اینکه از آسیب رسیدن به زانو‌ها جلوگیری کنیم باید از کفش‌های مناسب استفاده کنیم. به هنگام دویدن باید سرعت را کم و زیاد کرد و در حین دویدن کمی با سرعت زیاد پیاده روی کرد. به بدن خود زمان دهید تا آرام‌آرام شروع و به دویدن عادت کند.

۲ – بلافاصله بعد از شروع دویدن وزن زیادی کم می‌کنید

دویدن تاثیر زیادی بر کاهش وزن دارد، اما قرار نیست که این تاثیر را به سرعت مشاهده کنید. مدل دویدن بر کاهش وزن تاثیر دارد. همچنین دویدن با شدت زیاد اشت‌ها را افزایش می‌دهد. مطمئن شوید که به اندازه‌ای که می‌سوزانید غذا می‌خورید. بهتر است زیاد بر روی وزنه نروید و بی‌صبرانه منتظر کاهش وزن نباشید. وزنه نشان نمی‌دهد که چقدر ماهیچه‌ها را پرورش داده‌اید و چقدر از چربی‌های بدن شما سوزانده شده اگر احساس کردید انرژی بیشتری دارید، لباس‌ها به تن شما زیباترند و حس خوبی دارید، بدانید که دویدن بر روی شما اثر مثبت داشته است.

۳ – با دویدن نیازی به انجام ورزش‌های دیگر نیست

بدن علاوه بر دویدن به ورزش‌هایی همچون دوچرخه‌سواری، شنا و… احتیاج دارد. یک متخصص ورزشی در این باره می‌گوید: بهترین و موثر‌ترین کار انجام همزمان سه فرم تمرینی مختلف است. ۱ـ ورزش با شدت زیاد و کوتاه‌مدت برای افزایش سوخت و‌سازبدن. ۲ـ ورزش‌های قدرتی برای پرورش ماهیچه‌ها ۳ـ ورزش‌های هوازی برای سوزاندن کالری اضافه، انجام همزمان این ورزش‌ها از خستگی و آسیب‌دیدگی‌ نیز جلوگیری می‌کند.

۴ – به اندازه کافی برای دویدن لاغر و جوان نیستیم!

همه می‌توانند بدوند. سن و جثه نشان‌دهنده توانایی برای دویدن نیست. دوندگان ماراتنی در دنیا وجود دارند که ۸۰ تا ۱۰۰ سال سن دارند. بنابراین برای دویدن نیاز به داشتن بدنی ایده‌آل نیست.

 

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.